Kuriózní novoroční tradice. Proč byste si na Silvestra měla obléct červené spodní prádlo?

Novoroční tradice se po celém světě liší – někde se dodržují tradice našich předků, někde se můžete setkat s opravdu podivnými zvyky a jinde zase se zcela novými, které se dodržují teprve pár let. Ať už tento budete považovat za jakýkoliv, rádi bychom se o něj s vámi podělili. Jde o to, co si na konec roku vezmete pod své oblečení.

Červené spodní prádlo přináší štěstí

Ve Francii, Španělsku, Itálii, ale i v Číně a Mexiku totiž věří, že červené spodní prádlo není jen krásné a atraktivní, ale také přitahuje štěstí a úspěch v ženském životě. Tato zajímavá tradice se zrodila již dávno a přetrvává dodnes.

O půlnoci jej zahoďte

Chcete-li do svého života přilákat lásku, úspěch a prosperitu, na Silvestra byste se měla obléci do červeného spodního prádla. Musí být nové a v okamžik, kdy vstoupíte do nového roku, jej musíte zahodit.

Spodní prádlo musíte dostat darem

V čem je tento zvyk ještě zajímavý? Červené spodní prádlo si nesmíte koupit sami. Měl by to být dárek. Samozřejmě není třeba nechat se obdarovat drahým krajkovým prádlem, upřednostňuje se jednoduché červené spodní prádlo.

Opravdu to funguje?

Ať už je tato tradice jakkoli zvláštní a ztřeštěná, většina žen, které se ji pokusily dodržet, tvrdí, že skutečně funguje. Je těžké přesně určit, kde zvyk vůbec vznikl, někteří se domnívají v Číně, jiní tvrdí, že existují důkazy o tom, že tradici popsal ve svých denících samotný Marco Polo.