Kurkuma jako přírodní lék na kožní problémy. S ekzémem zatočí raz dva

Kurkuma je vynikající nejen k ochucení jídla, ale také jako lék, který zabírá na různé kožní problémy, například ekzém. Obsahuje totiž aktivní složku zvanou kurkumin, jenž má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a pomáhá tak léčit infekce, bolest, zarudnutí a otoky. Zde je několik postupů, jak svou pokožku chránit pomocí kurkumy.

Kurkumová pasta

Smíchejte jednu čajovou lžičku kurkumy se syrovým mlékem v takovém poměru, abyste získali jemnou pastu. Aplikujte ji na oblast pokožky postiženou ekzémem a jemně vmasírujte do kůže. Nechte působit, dokud směs nezaschne. Nakonec opláchněte vlažnou vodou. Používejte dvakrát denně, někdy můžete nechat i přes noc.

Kurkumový roztok

Rozpusťte jednu čajovou lžičku kurkumy v jedné sklenici horké vody a nechte 10 minut stát. Jakmile roztok trochu vychladne, opláchněte jím pokožku s ekzémem. Proceduru podstupujte dvakrát denně. Můžete užívat i vnitřně pro posílení imunitního systému.

Kurkuma s kokosovým olejem

Kokosový olej je antibakteriální a protizánětlivý. Společně s kurkumou tak tvoří skvělý lék na ekzém a jiné kožní problémy. Spojte jednu čajovou lžičku kurkumy a 1 a 1/2 čajové lžičky kokosového oleje a vmasírujte do pokožky. Nechte 10 minut působit a opláchněte vlažnou vodou. Opakujte několikrát denně tak často, dokud nepřijde úleva od svědění i bolesti.

Kurkuma s aloe vera a vitamínem E

Aloe vera hydratuje a vyživuje pokožku, čímž zklidňuje zanícenou a suchou kůži. Smíchejte lžíci jejího gelu s 4 – 5 kapkami oleje z vitamínu E a lžičkou kurkumy. Vytvořte pastu, aplikujte na ekzém a počkejte, až směs zaschne. Opláchněte vlažnou vodou. Postup opakujte tak často, dokud ekzém nezmizí.

Obrázky: Pixabay