Láska nezná hranic. Fenka německého ovčáka se ujala osiřelých lvíčat

Psi celosvětově patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky, je tomu tak nejen v Evropě, ale i v dalších státech světa. Velmi často si navíc vytvoří specifický vztah se svými majiteli a jejich dětmi, a my se tak na Internetu můžeme setkat s obrovským množstvím nejrůznějších příběhů o psích hrdinech, kteří zachránili svému páníčkovi život, či o tak zvaných psích chůvách, kdy fenky přijaly dítě jako vlastní štěně a podobně o něj i staraly. Dnes vám ale přinášíme neméně zajímavý příběh o fence německého ovčáka, která si velmi silné pouto nevytvořila s člověkem, ale se dvěma malými lvíčaty.

Obava, že dojde k nejhoršímu

Příběh se odehrál v Rusku a jeho hlavní hrdinkou je osmiletá fenka německého ovčáka jménem Sandra, která svým chováním zachránila životy dvou malých lvíčat, které jejich vlastní matka odmítla. Lvice vzácného bílého lva žila ve vladivostovském zoologickém parku. Jeho pracovníci byli velmi šťastní, když zjistili, že je lvice těhotná, a ještě více, když se jí narodila dvě zdravá lvíčata. Bohužel se ale u lvice neprobudil mateřský instinkt a ona odmítala svá mláďátka kojit. Všichni se tak obávali toho nejhoršího, že lvíčata zemřou. Celou tuto smutnou situaci zaměstnancům parku odhalily kamery. Poté ale dostal ředitel zoologického parku nápad, že by se mohli pokusit dát lvíčata feně německého ovčáky, Sandře, která shodou okolností také právě porodila svá mláďata.

Láska nezná hranic

Rozhodli se, že to zkusí, ale předem si od situace nic neslibovali, neboť si uvědomovali, jak je pro jeden druh zvířete obtížné přijmout mláďata jiných druhů, zejména divokých. Sandra se ale zachovala naprosto jedinečně a malé lvíčky bez problémů přijala. Kojila je společně se svými štěňátky a tím jim zachránila život. Kromě jejich kojení lvíčkům Sandra věnovala také spoustu lásky a mateřské péče v podobě olizování a jemného pošťuchování čumákem. Zdá se to neuvěřitelné a už teď je jasné, že se mezi Sandrou a lvíčaty vytvořilo opravdu výjimečné pouto a hluboký vztah na celý život.

Úvodní obrázek obrázek: Lions park Instagram