Laskavost nic nestojí. Pět „věcí“, které můžete darovat úplně zdarma

Dá se říct, že žijeme v materiálně založeném světě, ve kterém si můžeme za peníze koupit téměř všechno. Existuje ovšem pár „věcí“ zdarma. A ty můžete rozdávat ostatním lidem, kdykoliv se vám zlíbí. Rozhodně jim uděláte krásnější den. Jaké to tedy jsou? Inspirujte se!

Vaše podpora bude k nezaplacení

Lidé potřebují v nejtěžších chvílích cítit, že na svůj boj nejsou sami. Chtějí se o někoho opřít anebo si někomu poplakat na rameni. Někdy stačí, když k takovému člověku přijdete a prostě ho jen obejmete beze slov. Rovněž se můžete bezelstně zeptat, zda dotyčný nepotřebuje pomoct.

Váš upřímný úsměv může rozjasnit kdejaký den

Určitě jste si všimli, že lidé pochodující na ulici se většinou mračí anebo jsou zamyšlení. Málokdo se jen tak usmívá na druhé. Vyzkoušejte to, rozdáte tak ostatním mnoho energie a projasníte jim den. Samozřejmě buďte opatrní s těmito nonverbálními projevy vůči cizímu člověku opačného pohlaví, aby to nepojal jako svádění.

Pomocná ruka a laskavost nepřijde vniveč

Buďte na své blízké milejší a vlídnější. Komunikujte s nimi otevřeně a naslouchejte jim. Snažte se je pochopit a podejte jim pomocnou ruku, pokud to potřebují. A nic za to neočekávejte. O tom právě laskavost je. Nežádá nic na oplátku.

Rozdávejte pozitivní energii

Tento bod přímo souvisí s bodem číslo dva, tedy s úsměvem. Když budete pozitivně naladění, krásná energie z vás začne vyzařovat. A pak ji můžete bez problémů předávat ostatním lidem. Jen nezapomínejte také na sebe a kousek si nechte.

Dopřejte druhým svou pozornost

V hektickém světě plném impulsů málokdy plně nasloucháme ostatním lidem. Proto jsou lidé často roztěkaní a mají problémy s vzájemnou interakcí. Pokud s někým mluvíte, dopřejte mu plnou pozornost. Neodbíhejte od tématu a všímejte si jeho reakcí. Snažte se na jeho slova rovněž reagovat, aby věděl, že ho vnímáte.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Spiritualify.com