Léčba suchých očí z dlouhého koukání do obrazovky. Studie zjistila zlepšení po konzumaci běžného vitamínu

Ti, kdo pracují dlouhé hodiny před obrazovkou počítače, si moc dobře uvědomují nepříjemný pocit suchých očí, který je často doprovázený svěděním. Podle nové studie ale lze suché oči léčit celkem netradičním způsobem. Jsme zvyklí na kapky do očí, ale v Indii přišli s jiným nápadem.

Léčba suchých očí

Podle nové studie vědců v Indii lze suché oči léčit doplňky rybího oleje. Tříměsíční výzkum zahrnoval 478 účastníků, jež trápily suché oči v důsledku dlouhých hodin trávených před počítačem. Jedna část dobrovolníků užívala dvě pilulky denně omega-3 mastných kyselin, zbytek pouze placebo pilulky s obsahem olivového oleje.

Výsledky studie

Výsledky studie ukázaly, že u jedinců, kteří užívali rybí olej, došlo k výraznějšímu snížení nepříjemných příznaků než u těch, jež brali placebo pilulky s olivovým olejem. Vědci také zjistili, že na povrchu oka účastníků s rybím olejem se objevilo více buněk, které jsou zodpovědné za promazání očí.

Výhody omega-3 mastných kyselin

Omega-3 mastné kyseliny, které se také nacházejí v ořechách, pomáhají snižovat zánět a podporují krevní oběh zlepšením zdraví očí a zvýšením produkce slz.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Healthline.com