Osiřelé bratry pojí silné pouto, ale kvůli byrokracii se mohli vidět jednou za měsíc. Po letech odloučení se dočkali společného snu

Americký systém pěstounské péče doplácí na vážné administrativní, institucionální nebo soudní nedostatky a mnoho dětí zbytečně končí v dětských domovech nebo u dočasných pěstounů. O to horší situace nastává, když se jedná o sourozence, protože bývají rozděleni. To se stalo i v příběhu dvou chlapců, kteří čekali na adopci dlouhých 50 měsíců. Nakonec se však stal doslova zázrak.

Bezcitný systém adopcí

V každém státě probíhá proces adopce odlišným způsobem. Ve Spojených státech je však systém zdlouhavý a často v něm děti uváznou až do dospělosti, kdy vystřídají řadu dětských domovů, skupin nebo dočasných pěstounských rodin. To byl i případ dvou sourozenců, bratrů Trea a Ke’lynna, kteří byli rozděleni a každý žil u jiné pěstounské rodiny. Ve svých 10 a 7 letech měli nárok na setkání pouze jednou za měsíc, což bylo pro ně velmi traumatizující. Každé setkání končilo pláčem a srdceryvným oddělováním jednoho od druhého.

Středeční pořad změnil život všem třem

V roce 2017 se bratři objevili v pořadu, který běží v dallaské televizi, a seznamuje veřejnost s příběhem dítěte nebo dětí, které žijí v pěstounské péči a jejich jediným přáním je žít v adoptované rodině. V říjnu 2017 se chlapci objevili v tomto televizním pořadu, kde popisovali život jeden bez druhého a jejich touhu žít pospolu. Bratři mají mezi sebou sice tříletý věkový rozdíl, ale jinak jsou nerozluční jako dvojčata. Každé jejich setkání bylo velmi dojemné a chlapci trpěli, že nemohou být spolu napořád. Televizní pořad sledoval i lékař Robert Beck, který věděl, že musí udělat jediné.

Jedině společná adopce

Ve chvíli, kdy slyšel sourozenecký příběh, zasáhlo jej to tak silně, že se rozhodl oba chlapce adoptovat. „Věděl jsem okamžitě, že budu tím, kdo jim dá domov, který si zaslouží,“ vypráví doktor Beck, který hned v listopadu 2017 požádal o adopci. „Sám jsem si řekl, že pro to udělám vše,“ dodává Beck, který již měl zkušenosti s předchozí adopcí dítěte z pořadu Child Report a sám si prošel stejnou cestou, když byl malý.

V červenci 2018 se stal sen skutečností

Jak doktor Beck slíbil, tak se také stalo. Vstoupil do procesu adopce a vyžádal si oba chlapce do své péče. Zpočátku se zdálo, že nebude úspěšný, ale poháněl jej pohled na oba bratry, kteří chtějí být spolu. Nakonec v červenci 2018 u texaského soudu pro rodinu zaznělo jednoznačné rozhodnutí a Beck, Tre a Ke’lynn byli prohlášeni za rodinu. Zázračný moment zachytily kamery, samozřejmě se informace dostala okamžitě do médií a o úspěšné adopci bratrů z pořadu se vysílala samostatná reportáž. Jedná se o obdivuhodný počin, protože v současné době zůstává podle odborníků v pěstounské péči ve Spojených státech více než 437 tisíc dětí a teenagerů, kteří se nedočkají adopce až do dospělosti.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com