Žádný lékař by ji nepřivedl na svět, kdyby matka nelhala. Amélie je živoucím světovým rekordem

I samotní lékaři se domnívají, že jde o skutečně unikátní záležitost. Když se malá Amélie narodila, nikdo nevěřil, že přežije. Pak se ale stalo něco naprosto nečekaného – skutečný fenomén, který, jakmile se dostal na internet, stal se virálním. Dívka přišel na svět jen díky tomu, že se její matka uchýlila ke lži.

Miminko nevážilo ani půl kila

Amelia se narodila v roce 2006 v nemocnici v Miami. Žádný lékař by ji nepřivedl na svět, kdyby její matka nelhala. Holčička se narodila teprve ve 21. týdnu a 6 dnech císařským řezem – ve fázi vývoje, kdy se ještě matka v některých zemích mohla uchýlit k legálními potratu. Měřila necelých 25 cm a vážila kolem 300 gramů. Úžasné Amelii se ale podařilo přežít.

Touha po rodině

Její rodiče Sonja a Eddie Taylorovi si už dlouho přáli založit rodinu. Až dosud to však tak jednoduché nebylo. Když se rozhodli pro umělé oplodnění, zdálo se, že se jim splnil sen. Radostné očekávání se ale brzy změnilo ve strach.

Matka se rozhodla pro lež

Když se ve 4. měsíci těhotenství objevily první komplikace, vedoucí k zánětu dělohy, pro miminko už neexistovala cesta ven. Lékaři museli vyvolat porod, aby ochránili život matky. Aby si matka porod vynutila, musela lékařům lhát, uvedla, že je ve 24. týdnu těhotenství, ve skutečnosti byla teprve ve 21. týdnu.

Živoucí světový rekord

Amelia navzdory všem předpokladům přežila první klíčovou hodinu po svém narození. Nyní je nejmladším miminkem, které přežilo takový předčasný porod. V podstatě je živoucím světovým rekordem. Jedna ze zdravotních sester vzpomínala: „Nemohli jsme tomu uvěřit. Amelia se po narození pokusila křičet a plakat. A to s pouhými 21 týdny a šesti dny.“ Normální těhotenství trvá 37 až 40 týdnů.

Vývoj miminka probíhá ukázkově

V prvních týdnech se jí rodiče nesměli dotýkat a museli ji neustále hlídat. Ale po 2 měsících na jednotce intenzivní péče přišla vytoužená chvíle. Sonja směla poprvé držet své dítě v náručí. Žádný lékař by ji nepřivedl na svět, kdyby její matka nelhala. Díky lásce a péči lékařů a především rodičů Ameliin vývoj probíhal ukázkově. Její matka dokonce vtipkuje: “Někdy vypadá i trochu tlustá.”

Úvodní obrázek: S vědomím Sonja a Eddie Taylor, Zdroj: Dailymail.co.uk