Lékaři sdělili morbidně obézní matce fatální prognózu. Rozhodla se bojovat a podstoupila dlouhou a náročnou cestu za lepší budoucností

Populární televizní série sleduje příběhy lidí, kteří bojují s extrémní nadváhou a sleduje těžkosti, se kterými musí každý den bojovat. Každá epizoda sleduje rok v životě jednoho z těchto jedinců a dokumentuje jejich snahy o změnu životního stylu a cestu za zdravím a štěstím. K některým z nich se pořad po nějaké době vrací a ukazuje divákům, jak se za danou dobu změnili a jak se s úbytkem jejich váhy změnil i jejich život.

Tento populární seriál se poprvé začal vysílat v roce 2012

V průběhu let představil cestu ke zhubnutí desítek účastníků. Pro nikoho v této váhové kategorii rozhodně není jednoduché změnit své návyky a zhubnout. S pomocí profesionálů a podpory jejich rodiny a přátel se jim to ovšem může podařit a mohou začít fungovat alespoň trochu jako lidé v jejich okolí. Dnes se podíváme na jednu účastnici, které se podařilo svůj život změnit od základu a žije mnohem šťastnější a zdravější život.

Ashley Dunn Bratcher

Tato žena se v pořadu objevila v roce 2016 a velmi rychle se stala oblíbenou postavou u diváků pořadu. Ashley vážila neuvěřitelných 725 liber (330 kg), když se rozhodla se svým životem něco udělat. Její hlavní motivací byl její tehdy pětiletý syn Patrick. Díky tvrdé práci, motivaci a odhodlání se této matce podařilo zhubnout obrovské množství tuku. Dnes vypadá naprosto neuvěřitelně a je konečně schopná se starat o svého syna, který si to rozhodně zaslouží.

Televizní pořad, který mění životy

Pořad pomohl během svého trvání změnit životy mnoha lidem, kteří se rozhodli změnit svůj život, zhubnout a být mnohem zdravější. Díky specialistům se naučili, jak mít zdravý vztah k jídlu. Začlenit dietu a cvičení do každodenní rutiny se může zdát některým lidem jednoduchý, ale ve skutečnosti je to velmi složité. Obzvláště pro někoho, kdo je zvyklý se pravidelně přejídat a řešit jídlem své psychické problémy. Každý z účastníků šel do sebe a pustil se na cestu k lepšímu já.

Cesta ke zdraví není jednoduchá

Ashley se přejídala kvůli trauma z dětství, protože její matka byla narkomanka, a nakonec je opustila. Těhotenství jejímu stavu rozhodně také nepomohlo. Nakonec ale dokázala překonat všechny překážky. Změnila svůj jídelníček, začala pravidelně cvičit a zaměřila se na své zdraví. Díky tomu získala zpět pocit naděje a dokázala zhubnout natolik, že mohla podstoupit operaci podvázání žaludku. Poté zhubla úžasných 255 liber (115 kg).

Péče o syna na prvním místě

Dobrou zprávou je, že se nyní může Ashley konečně starat o svého syna, čehož předtím nebyla příliš schopná. Při její hmotnosti nebyla téměř schopna se postavit, a navíc jedla mnoho nezdravého jídla z fastfoodu, což nebylo dobré pro ni, ale ani pro jejího malého syna. Nebyla schopná mu uvařit, hrát si s ním apod. Tohle všechno dnes může dělat a navíc ví, co je pro jejich těla dobré a může ho zásobovat zdravým jídlem, aby v dospělosti nedopadl jako ona.

Budoucnost

Pro Ashley bylo nejdůležitější, aby se naučila rozpoznat skutečný hlad a pojídání z nudy. Někdy jedla jen proto, aby se vyrovnala s emocemi, což si nyní také dobře uvědomuje. Než se jde najíst, zamyslí se nad tím, co právě cítí. Pokud jde o hlad, jde něco sníst. Pokud se cítí naštvaná, šťastná nebo smutná, snaží se myslet na něco jiného. Jde na procházku nebo si hraje se psy místo toho, aby šla bezmyšlenkovitě do kuchyně a zajedla tyto pocity jídlem.

Jak se jí daří dnes?

Do dnešního dne Ashley zhubla neuvěřitelných 350 liber (160 kg) a má zpět svůj život. Užívá si naplno život se svým manželem Jacobem, se kterým se vzali před 12 lety. Patrickovi bude brzy 13 let a jeho matka se o něj stará mnohem více než kdykoli předtím. Podle toho, jak mluví o své cestě a procesu na sociálních sítích, Ashley své uzdravení, dietu i cvičení zvládá velmi dobře a je konečně znovu šťastná. Je vidět, že aktivní životní styl a zdravá strava mohou pomoci i člověku, který je morbidně obézní. Musí jen změnit své zvyky a způsob, jakým přemýšlí o sobě, jídle a svém životě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com