Našla pejska s přivázaným závažím kolem krku. Bylo to součástí nesmyslné pomsty

Někteří lidé dokážou být tak zlí, že se to ani nedá popsat slovy. Když dojde k týrání zvířat, neexistují žádné omluvy. Naštěstí jsou tu ale i jedinci, kteří vám opět dodají víru lidské pokolení. Když žena našla naprosto vystrašeného psa s provizorní kotvou na krku, věděla přesně, o co tady šlo.

Žena nevěřila svým očím

Žena jménem Audra žijící v Litvě, byla právě na své cestě domů, když v tom zahlédla ubohého pejska poblíž řeky. Zvíře mělo kolem krku přivázané závaží, které mělo nejspíš sloužit jako provizorní kotva. „Ten pes se hrozně třásl a byl vystrašený,“ řekla Audřina dcera. Chudák zvíře bylo vyděšené k smrti, ale naštěstí stále naživu. Nikdo nechápal, jak se dokázal dostat ven z řeky s tak těžkým závažím kolem krku. Teď už byl v dobrých rukou.

Vše bylo součástí pomsty

Pes nejdříve ženě nedůvěřoval, nejspíš se bál, že by mu mohla také ublížit. Není se čemu divit. Audra ho ale brzo ujistila, že už mu nic nehrozí. Vzala s sebou domů, aby ho rychle ošetřila a pak ihned odvezla k místnímu veterináři. To, že pes přežil, byl naprostý zázrak a jak Audra, tak její dcera, byly připravené udělat cokoli, aby se ujistily, že bude v pořádku.

Na vině byl soused

Ukázalo se, že to byl právě soused, kdo byl za tento pokus o utopení zvířete zodpovědný. Bylo to celé součástí jeho velké pomsty. Soused ukradl psa muži, se kterým měl spory, a snažil se ho utopit, jen aby ho potrestal. Je to smutné a neuvěřitelné zároveň. My jen doufáme, že všechny zúčastněné stihne odpovídající trest. Není žádný důvod k tomu být krutý ke zvířatům a už vůbec ne se jim pokusit smrtelně ublížit jen proto, aby vyrovnali účty se svým protivníkem.

Úřady se stále snaží přijít na to, co se přesně stalo, a uzavřít tento případ. Nejdůležitější ale je, že pes už je v bezpečí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net