Leváci to mohou mít v životě těžší, ale jak se ukázalo, může to pro ně být výhoda. Zde je několik z nich

Dle statistik je asi pouze 10% lidské populace leváků, ale to není jediné, co je dělá výjimečnými. Výzkum ukázal, že leváci se mohou pyšnit několika talenty, které pravákům povětšinou chybí. A my jsme pro vás sestavili seznam několik z nich.

Jsou kreativnější

Skupina výzkumníků testovala dobrovolníky v různých technikách řešení problémů a data ukázala, že leváci vymysleli větší množství originálních řešení než praváci, což znamená, že s větší pravděpodobností přemýšleli mimo krabici. Leváci se tedy více angažují v kreativním myšlení.

Jsou úspěšnější

Úspěch jde ruku v ruce s kreativitou a bylo zjištěno, že muži leváci dokázali během jedné hodiny vydělat o 4% více peněz než praváci. Některé studie zaznamenaly i výraznější rozdíly, například v porovnání s praváky mají leváci o 15% vyšší příjmy.

Jsou lepší sportovci

Leváci dosahují lepšího skóre ve sportu než praváci. Jak už to tak bývá, to, co není příliš časté, může mít i své výhody, na které nejsou protihráči, hlídající si obvykle pravou stranu, zvyklí.

Jsou schopni vykonávat více úloh najednou

Leváci se na základě výzkumu ukázali jako schopnější přepínat mezi jednotlivými úkoly, zatímco lidé s dominantní pravou rukou museli nejdříve dokončit jeden úkol před zahájením druhého.

Jsou lepšími řidiči

A to i v zemích, kde se jezdí klasicky po pravé straně. Možná to zní jako paradox, ale způsob, jakými jsou auta vyráběna, a sice tak, že upřednostňují praváky, ve skutečnosti více prospívají levákům, protože je menší pravděpodobnost, že zpohodlní. Jsou více ve střehu, což je za volantem to nejdůležitější. Leváci se museli naučit přizpůsobit světu, který dává přednost lidem s dominantní pravicí a jak se ukazuje, je to pro ně ve finále výhodné.

Jste leváci nebo praváci? Souhlasíte s těmito výsledky? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com