Levné a efektivní bydlení z lodního kontejneru. Mladá žena přeměnila malý prostor do útulného domova s veškerým komfortem

V posledních letech je ekologie a šetrné bydlení velké téma, kterým se zabývají jednotlivci i celé společnosti. Na malých domcích je jednoduše něco zvláštního a kouzelného. Mnoho lidí v nich žije a jsou velmi spokojení, protože je netíží starosti ohledně majetku nebo financí. Navíc se tam nevejde tolik věcí, což je přirozeně nutí žít minimalistickým životem. To jim ušetří další stres a spoustu peněz. Někdo je má pouze pro malý únik od technologií, jiní v nich žijí po celý rok.

Nádherný interiér

Většina těchto domů uvnitř vypadá neuvěřitelně. Mnoho designérů se v současnosti zabývá speciální návrhy malých domků a dokáží dovnitř vtěsnat pohodlí i luxus. Shelly ze Severní Karolíny vytvořila nádherné prázdninové domy z lodních kontejnerů. Jedná se o jednu možnost, kterou lze k jejich vytvoření použít. Je to poměrně levné, velmi efektivní a uvnitř to vypadá skvěle. Podle interiéru byste vůbec nepoznali, že stojíte v kontejneru.

I malý prostor se dá efektivně využít

Do každého kontejneru, který je vybaven základními předměty, jako stropní ventilátor, sporák, toaleta, sprcha a elektrické zásuvky, se vejdou dva dospělí a jedno dítě. Je velmi těžké uvěřit, že kontejnery mají jen 30 metrů čtverečních. Vypadají přitom velmi pohodlně a vzdušně. Máte pocit, že stojíte v hotelovém pokoji, a ne v kontejneru.

Ekologický dům na prázdniny

Shelly vyrobila domov z kontejnéru, protože chtěla vytvořit nízkonákladové, jedinečné a zcela ekologické pronájmy, které by mohla nabízet lidem během letních měsíců. Podlahy jsou vyrobené z mahagonu a desky z recyklovaného materiálu PaperStone.

Ideální místo na dovolenou

Kontejnery se nachází v klidné oblasti kousek od pláže a nabízí svým hostům venkovní sprchu i posezení na terase. Máte tam proto veškeré pohodlí a zařízení, které si jen můžete přát. Interiér je krásný a luxusní, posezení venku příjemné, a ještě to máte jen kousek na pláž. Jednoduše ideální místo na dovolenou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tinyhouseliving.com, Airbnb.com