Lidé, co trpí špatnou pamětí a často zapomínají, jsou ve skutečnosti velmi inteligentní

My, co často zapomínáme, se obvykle obáváme, že naše špatná paměť značí zhoršující se mysl nebo hůř, příchod některých vážných onemocnění souvisejících s pamětí. Ale nyní už se nemusíme bát. Na základě nových výzkumů je  zapomínání znamením inteligence a toho, že náš mozek pracuje efektivně. Špatná paměť je tedy nejen normální, ale dokonce z nás činí chytřejší osoby. A jak je to vůbec možné?

Výzkum v podstatě tvrdí, že zapomínání některých věcí optimalizuje inteligentní rozhodování, jelikož si mozek uchová pouze to podstatné a to nedůležité vypouští pryč. Jinak řečeno, mozek upřednostňuje význam před precizností, což má mnohem větší smysl. Místo toho, abychom se snažili vybavit si každičký moment, se náš mozek pokouší uchovat informace, které nám pomohou vytvářet kritická rozhodnutí snadněji a podporují tak naše šance na přežití a úspěch.

Další výhodou rychlého zapomínání je snadné přizpůsobení se novým situacím a změna způsobu myšlení, abychom se lépe orientovali v současných okolnostem. Prostor pro nové informace nás totiž činí schopnějšími jednat. Ve skutečnosti můžeme našemu mozku dokonce i pomoci, budeme-li se věnovat činnostem, které pomáhají každodenně odstranit zbytečné informace – návštěva posilovny, výlet do přírody nebo jen tak do okolí dělá divy.

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte ho se svými dalšími zapomnětlivými přáteli, aby se i o ni přestali bát. A hlavně na to nezapomeňte!

zdroj: www.higherperspectives.com