Ochraňte svůj dům a zahradu před poškozením mrazem. S malou radou to není až tak těžké

Léto je už dávno za námi, podzim, zdá se, jen tak prosvištěl kolem a už nastává pravá zima, kdy začíná padat sníh a venkovní svět se začíná pokrývat ledem. Proto je dobré ochránit svůj dům i zahradu před poškozením mrazem a připravit je na zimu pomocí těchto tipů.

Venkovní baterie

Jedna z prvních věcí, kterou je třeba udělat, je příprava venkovních baterií na zimu. Odstraňte všechny hadice, které jsou ke kohoutkům ještě stále připevněné a vypusťte z nich zbytkovou vodu. Vypněte přívod vody k vnějším bateriím na uzavíracím ventilu a poté pusťte kohoutky, aby se zbytek vody vyčerpal. Nechte baterie otevřené.

Toaleta

Starší domy mohou mít celkem špatnou izolaci, proto je důležité, aby vaše toaleta byla připravena na zimu. Skutečně, při extrémním mrazech může vaše záchodová mísa zmrznout a poté se zlomit. Do porcelánu a do odtoku hoďte hrstku soli, spláchněte, aby byla vodní nádržka prázdná a vypusťte také vodu z potrubí.

Termostat

Budete-li v zimě nějakou chvíli pryč z domova, nikdy zcela nevypínejte termostat. Nastavte jej na +- 14 stupňů. Věřte, že náklady spojené s vytápěním prázdného domu nejsou nic ve srovnání s náklady na opravu prasklého potrubí, což se s nevytápěnou vodovodní trubkou klidně může stát.

Izolace potrubí

Izolovat vodní potrubí v nevytápěných prostorech (suterén) je velmi rozumné, protože izolace může v zimě zabránit škodám způsobeným mrazem na vodovodním potrubí v domě.

Zmrzlá voda v potrubí

Je s izolací už příliš pozdě a ve vašem potrubí se vyskytla silná námraza? Stačí použít fén na vlasy a potrubí snadno poleví.

 

Zahradní rostliny

Rostliny, citlivé na chlad, můžete snadno ochránit vrstvou listů nebo bublinkovou fólií.

Terakotové květináče

Pro terakotové květináče si na zimu připravte několik kusů dřeva, které umístíte pod květináče, aby se přebytečná voda mohla vypouštět spodními otvory a nezamrzla.

Králíkárna

Králíci se díky jejich zimní kožešině mohou s mrazem v klidu poprat, ale určitě je třeba chránit je i tak. Přes králíkárnu přehoďte kus látky nebo deku. Také není od věci jim přidat slámu navíc. Pokud přesto chcete vzít tyto chlupaté kamarády na zimu dovnitř, dejte je do nevytápěného pokoje. V opačném případě by bylo zvířeti příliš horko kvůli jeho zimní srsti.

Ptáci

Nezavěšujte do ptačích klecí pouze síťky s tukovými koulemi, snadno jim tam mohou uvíznout nohy. Místo toho naplňte klece jídlem a ujistěte se, že mají přísun vody. Je také důležité se ujistit, že krmivo pro ptáky neobsahuje žádnou sůl.

Jak se připravujete vy? Našli jste v dnešním článku radu, kterou okamžitě vyzkoušíte? Sdílejte článek mezi svými přáteli, ať ani je v zimě nic nepřekvapí.

zdroj: www.tips-and-tricks.co