Lidé s některými krevními skupinami jsou více ohroženi nákazou Covid-19 než ostatní

Koronavirus se stále šíří a obklopuje každého z nás. Nemůžeme si být jistí nikým z našeho okolí, zdali je či není nakažen infekcí Covid-19. Především z toho důvodu vědci stále více mapují vlastnosti koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19, a nacházejí nové a nové poznatky, které nám prostřednictvím médií přinášejí. Nyní se zaměřili na krevní skupiny.

Nerizikovější je krevní skupina A

Jak se ukázalo, lidé různých krevních skupin nejsou koronavirem postiženi stejně. Například odborníci na Wuchanské univerzitě nyní zjistili, že virus je mnohem nebezpečnější pro osoby s krevní skupinu A než pro jedince s ostatními krevními skupinami. Pacienti s krevní skupinou A jsou náchylnější k nákaze koronavirem a zpravidla mívají závažnější projevy nemoci COVID-19.

Jedinci s krevní skupinou 0 jsou odolnější

Výzkum také ukázal, že jedinci s krevní skupinou 0 jsou vůči viru nejodolnější. Samozřejmě je třeba pamatovat na to, že nákazou může projít úplně každý, studie pouze poukazuje na rozdíly mezi krevními skupinami, co se útoku koronaviru týká. Stále platí, že je potřeba chránit se za všechn okolností, ať už máte jakoukoli krevní skupinu.

Obrázky: Freepik