Lidé s přibývajícím věkem vykazují vyšší míru štěstí v oblastí financí i vzhledu, tvrdí vědci

Vědci měřili, kdy jsou lidé nejspokojenější se svými penězi, vzhledem a životy. Většina hlásila nejvyšší úroveň štěstí ve věku nad 60 let. Nejméně šťastní byli lidé kolem 50. roku věku. Otázkou tedy je, co člověk potřebuje k absolutnímu štěstí? Tím se zabýval zpravodajský web fivethirtyeight.

Co je potřeba ke štěstí?

Jak to tak vypadá, chce to jen čas. Výzkum ukázal, že lidé uvádějí nejvyšší míru štěstí po 55. roku věku ve 3 klíčových oblastech – finanční situaci, fyzickém vzhledu a celkové pohodě. Podle získaných údajů ve všech 3 oblastech lidé hlásili nejnižší míru štěstí ve věku 45 až 59 let.

Finance, vzhled a celkové štěstí

Pokud jde o jejich finanční situaci, lidé jsou nejméně šťastní mezi 45 a 54 lety a nejšťastnější po 55. roku věku, ukázala data. Z hlediska fyzického vzhledu jsou lidé nejméně šťastní od 55 do 59 let a největšího štěstí dosáhnou po sedmdesátce.

Celkové štěstí ve skutečnosti podle údajů vrcholí ve 2 různých bodech – jednou ve věku 23 a znovu v 69. Lidé hlásili nejnižší úroveň štěstí ve věku kolem 50 let.

Souvislost mezi štěstím a věkem

Vědci se domnívají, že souvislost mezi stářím a štěstím není náhodná. Existují vědecké důkazy, že lidé jsou s přibývajícím věkem šťastnější. „I když existují různé teorie, proč tomu tak je, většina se shoduje na tom, že je to přijetí stárnutí, které podporuje spokojenost,“ uvádí studie. Na druhé straně obavy z plánování odchodu do důchodu, placení vysoké školy pro děti a péče o stárnoucí rodiče by mohly přispět k nízké úrovni štěstí hlášené ve středním věku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: businessinsider.com