Magnety pro domácnost i kancelář. Zorganizují kuchyň i pracovní stůl

Magnety mohou být velmi užitečné, bavíme-li se o jejich využití v naší domácnosti. V podstatě je můžete použít na cokoli – k organizaci kuchyně, kanceláře nebo i pracovního stolu. Pro inspiraci jsme pro vás sestavili seznam praktických způsobů, jak vám mohou magnety usnadnit každodenní život.

Organizace kabelů

Vyjměte z pera nebo propisky pružinku a oviňte ji kolem kabelu. Přilepte magnet na rovný povrch, například ke stolu, kde se vyskytuje nejvíce kabelů, a umístěte na něj kabely s pružinkami. Vyhnete se zdlouhavému rozmotávání, které vás akorát tak zdržuje od práce, ale i zábavy.

Sbírka kancelářských sponek

Praktický trik, jak posbírat veškeré kancelářské sponky, připínáčky, šroubky a jiné drobné kovové předměty. Umístěte na dno nádoby, kam patří drobný materiál, několik magnetů a posbírejte rozptýlené kovové kousky najednou přímo do misky, kde je chcete mít uložené.

Organizace kuchyňské linky

Namontujte silné kulaté magnety na spodní stranu kuchyňské skříňky, abyste na ně mohli zavěsit různé plechovky, sklenice a nádoby. Veškeré kovové předměty vám tak budou viset nad pracovní deskou, čímž ušetříte spoustu místa.

Obrázky: Sam Mirtesen