Přírodní ochrana oblečení před vyblednutím. Všechny nástroje má každý v kuchyni

Snad neexistuje horší pocit, než když své sněhově bílé tričko vytáhnete z pračky mírně narůžovělé jen kvůli jedné jediné červené ponožce, která se nějakým záhadným způsobem dostala do bubnu. Nebo když vaše oblíbené černé kalhoty končí vybledlé a matné. Teď už ale zoufat nemusíte, pro udržení původních barev oblečení existuje nespočet triků a my jsme pro vás vybrali ty nejúčinnější z nich. Nejlepší na tom všem je, že všechny následující prostředky jsou snadno dostupné.

Černý pepř

Přidejte do pračky lžičku mletého černého pepře společně s běžným pracím práškem. Nebojte se jej nasypat do hlavní přihrádky a poté zapnout na nejchladnější cyklus. Pepř funguje jako jemný brusný papír a odstraňuje z oblečení zbytky pracích prostředků, jež jsou obvykle důvodem, proč barvy blednou.

Sůl

Sůl pracuje podobně jako černý pepř. Přidejte tedy do pračky několik čajových lžiček pro stejný efekt. Tím zabráníte přilnutí prášku, gelu nebo aviváže k vláknům, což umožní prádlu neztratit své barvy.

Ocet

I ocet je úžasným nástrojem, jak odstranit zbytky mýdel. Současně funguje jako přírodní aviváž. Zkuste do prádla přidat šálek bílého octa a vůbec nemějte obavy, že vaše oblečení bude vykazovat kyselý odér. Zápach zmizí ihned, jakmile prádlo uschne.

Citrón

Případně můžete přidat také citrónovou šťávu. I to nejvybledlejší oblečení se díky citrónu vrátí zpět k životu.

Káva

Káva nebo černý čaj představují přírodní barvivo pro tmavé oblečení. Uvařte si dva šálky kávy nebo černého čaje a přidejte do prádla, nikoli do dávkovače na prací prostředky. Nezapomeňte si zkontrolovat, že máte v bubnu skutečně jen tmavé oblečení. Káva ani čaj rozhodně nejsou určeny pro světlé prádlo.

Obrázky: Pixabay