Mají vaše oblíbené boty vady a vy se pomalu smiřujete s jejich koncem? Ukážeme vám, jak prodloužit jejich životnost

Každý z nás má své oblíbené boty a troufáme si domnívat se, že ochozené kousky sice s těžkým srdcem vyhodíte do odpadků, ale vzápětí si jdete pro ty samé, nové, do obchodu. Ale co když ty v koši už byly poslední? Prodlužte životnost svým oblíbených bot pomocí následujících triků, které vám ukáží, jak správně o svou obuv pečovat, abyste si ji na nohách mohli užívat do nejdéle.

Alkohol

Účinnost alkoholu nelze srovnat snad s ničím, jedná-li se o péči o boty. Na skvrny naneste trochu alkoholu a nechte 30 minut působit.

Kukuřičný škrob

Malé množství kukuřičného škrobu může vyřešit problém s mastnými skvrnami na semišových botách nebo i jiném povrchu. Výsledky můžete vidět okamžitě. Na skvrny nasypte trochu škrobu a prášek ihned absorbuje veškerou mastnotu.

Pilník na nehty

Pomocí pilníku na nehty nebo brusného papíru můžete odstranit škrábance a oděrky na semišových botách.

Jedlá soda

Jedlá soda dokáže vaši obuv zbavit všech nepříjemných pachů a nadměrné vlhkosti a současně působí jako dezinfekční prostředek. Nasypte sodu na boty a nechte působit přes noc. Ráno budou vypadat znatelně lépe.

Ocet

Vytvořte si roztok z vody a octa, namočte do něj páchnoucí sportovní obuv a nechte chvíli působit. Nebojte se boty zcela ponořit, abyste se zbavili zakořeněné špíny a pachu.

Zubní pasta

Naneste malé množství pasty na postižené místo a nechte ji zaschnout. Otřete starým kartáčkem na zuby. Pokud je povrch velmi špinavý, přidejte k pastě trochu roztoku z mýdla a vody.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Také máte své oblíbené boty, o které nechcete přijít kvůli malým vadám? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun