Tělo mladé ženy bylo pokryto tisíci malými nádory. Když už pomalu ztrácela naději, dosáhla zázračného uzdravení! Co jí pomohlo?

Libby trpí již 25 let genetickým stavem zvaným neurofibromatóza, která způsobuje, že celé její tělo je pokryté malými rakovinnými nádorky. Existují tři typy tohoto onemocnění a začíná již v dětství a pokračuje do rané dospělosti. Tento zdravotní stav je velmi vzácný a postihuje asi 0,04% populace. Ovšem Libbyin případ byl obzvláště závažný. Bradavičky se objevují tam, kde jsou nervy.

Zpočátku jich bylo na Libbyině těle několik set, ovšem jakmile ve svých 23 letech otěhotněla s dcerou Lindsay, hormonální změny způsobily, že nádory dosáhly řádů tisíců. Ačkoli nejsou nijak nebezpečné nebo fatální, velice jí komplikují život. Nádory způsobují bolest a neustálé brnění po celém těle, nemluvě o nespavosti. Bolest může být způsobena pouhým objetím nebo kontaktem s proudem vody při sprchování.

Poté, co žila s těmito podmínkami více než 20 let, se zúčastnila televizního pořadu „Lékaři“, kde zdravotnický personál radí lidem s neobvyklými nemocemi. Když se tenkrát podělila o svůj příběh, byla jí nabídnuta elektrodesikační operace, která zabíjí bradavičky a eliminuje tkáň, jež způsobuje jejich růst. Jakmile byly nádory odstraněny, podstoupila laserovou operaci, aby se snížila viditelnost jizev.

Proces hojení byl velmi pomalý, ale Libby je s výsledkem moc spokojená a vidí výrazné zlepšení. Doposud jí bylo odstraněno asi 1 000 fibromů a přátelé i rodina obdivují její současný vzhled. Díky této léčbě může nyní žít relativně normální život, už není středem pozornosti pohledů cizích lidí ani krutých poznámek.

Po takových příbězích si člověk vždy začne vážit toho, že je zdravý a stejně tak i jeho blízcí. Pokud souhlasíte, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: stories.thebl.com