Majitel psa se pochlubil na Facebooku, jak je bezpečné podávat zvířatům léky určené lidem. Za chvíli už byl na veterinární stanici. Jak to s pejskem dopadlo?

Drsné snímky zobrazují psa nacházejícího se na veterinární stanici v blízkosti kaluže krve. Ukázalo se, že jeho majitel mu dal ibuprofen. Přesto, že jsou fotografie velmi srdcervoucí, obsahují důležitou zprávu pro nás všechny, proč bychom podobné věci naši miláčkům neměli nikdy dělat. V tomto případě si majitel psa myslel, že je bezpečné svému nejlepšímu příteli dát ibuprofen, následně jej přivedl k veterináři s krvácením z úst.

“Dokonce i u lidí ipubrofen při vysokých nebo dlouhodobě užívaných dávkách poškozuje ledviny, způsobuje krvácení do gastrointestinálního traktu a ovlivňuje centrální nervový systém v podobě letargie, deprese, záchvatů atd. V nižších hladinách se zpravidla projevuje krvavým zvracením a poškozením ledvin:” sdělila veterinářka Tiffany s 25letou praxí na výživu zvířat. Další vedlejší účinky zahrnují krvavou nebo černou stolici, dočasné nebo trvalé poškození ledvin a vliv na mozek.

Takže jaká je podstata? Nikdy nepodávejte léky určené lidem psům, pokud vám to výslovně nedoporučí veterinář.  Funguje to stejně i naopak. Pokud si člověk vezme některé z věcí určené výhradně pro psy, mohou způsobit problémy s játry nebo ledvinami. Důležitá informace – pejsek sotva žil, ale naštěstí přežil.

Co říkáte na dnešní příběh? Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com