Žádný z lékařů nebral příznaky malé holčičky vážně. O několik hodin později došlo k nejhoršímu

1,5 roku holčička zemřela ve spánku jen několik hodin poté, co ji zaměstnanci pohotovosti propustili domů a rodičům doporučili podávat léky a dodržovat dostatečný pitný režim. Druhý den ráno však zdrcení rodiče našli svou dcerou bez života v jejím pokoji. Okamžitě osočili lékaře, že případ jejich dcery nebrali vážně.

Volně prodejné léky a hodně vody

Navzdory jejich obavám jim pracovníci pohotovosti řekli, že její stav není vážný a že se zotaví odpočinkem a volně prodejnými léky. Rodina nyní hledá odpovědi, proč jejich dcera nedostala náležitou lékařskou péči, kterou evidentně nutně potřebovala. „Pořád nemůžeme uvěřit tomu, že jsme ztratili naši holčičku. Stalo se to tak rychle. Něco v jejím těle ji ovládlo. Chceme odpovědi. Jak může zdravé dítě jen tak zemřít ve spánku? A proč nebyla testována například na Strep A, spálu nebo covid-19?“ naříká zdrcená matka.

Holčička začala mít kašel a rýmu, matka ji tedy vzala k praktickému lékaři, který předepsal antibiotika. Ovšem kvůli alergické reakci je musela přestat užívat. O týden později byla převezena k jinému lékaři, jenž diagnostikoval virovou infekci. Po předepsaných lécích se dívce ulevilo a druhý den se jevila v pořádku. Jenže večer nemohla popadnout dech. Otec okamžitě zavolal sanitku, která však ani po 20 minutách nedorazila, odvezl ji na pohotovost tedy sám.

Lékaři poslali dívku domů

Lékař změřil krevní tlak, ale nebyl schopen zkontrolovat její mandle, Holčička stále zavírala pusu a chtělo se jí zvracet, tak řekl rodině, aby šla domů a rovnou dceru uložila do postele. Rodičům bylo řečeno, aby ji udržovali hydratovanou a podávali léky proti virové infekci. Pokud se do 3 dnů nezlepší, ať ji přivedou zpět na kontrolu. Druhý den ji však rodiče našli bez známek života.

Případ se vyšetřuje

V případě zemřelé dívky bylo zahájeno vyšetřování v naději, že rodiče nakonec dostanou odpovědi na své otázky, co se vlastně s jejich holčičkou stalo. Nyní nezbývá nic jiného než čekat na výsledky pitvy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Independent.co.uk