Poprvé na lovu aneb co vše si připravit

Pro začínající lovce jsme se dnes zaměřili na to, jak by takové poprvé mělo vypadat a jaké vybavení byste s sebou měli mít pro co nejlepší výsledek. Ovšem počítejte s tím, že i s nejlepším vybavením se to hned napoprvé nemusí vydařit. Přece jenom náhoda zde hraje také velkou roli. Před první cestou se pořádně připravte a uložte si nějakou trpělivost do zásoby. Ta je totiž potřeba ze všeho nejvíce.

Základní výbava před první výpravou

Vybavit se na lov není jen tak. Ač se to může zdát jako jednoduchá činnost, opak je pravdou a ani to nejlepší vybavení vám nikdy nezaručí výsledek. Nicméně může vám ho značně přiblížit, a proto se dnes podíváme na to, co bychom měli mít u sebe. V první řadě je to vhodná volba oblečení. V závislosti na místě, kde se chystáte, by mělo co nejvíce splývat s okolím. Také berte v potaz, v jakém terénu, počasí a pozici budete lovit. Pohodlí je totiž jedním ze základů úspěchu.Zároveň by mělo jít o oblečení vyrobené z tzv. „tichého“ materiálu. Tedy takového, který při pohybu nevydává rušivé zvuky, které by mohly plašit zvěř.

Zdroj foto: PRESSLAB / Shutterstock.com

Pokud na vás čeká celodenní výprava a budete zde i přes noc, pak rozhodně doporučujeme pořídit si termovizi. Taková spolehlivá termovize, vám pomůže zorientovat se i v té největší tmě. Díky tomu, že nepracuje se zbytkovým světem, ale s infračerveným zářením, uvidíte za každých podmínek. Ať je sníh, mlha nebo liják, vždy uvidíte, co potřebujete.

Puška a doplňky k lovu

Ovšem, chcete-li zvýšit svoje šance na zpozorování zvířat, pak byste sebou měli mít i puškohledy. Ideálně rovnou dva. Jeden na krátkou vzdálenost s přiblížením 1-4x, který se používá do 100 metrů a druhý na vzdálenost střední s maximálním přiblížením 8x. Pak je zde ještě jedna možnost a to jsou puškohledy s přiblížením až 12x, ovšem ty se používají pouze na velkou vzdálenost a je potřeba být k jejich používání už trénovaný, což se vás jako začátečníků pravděpodobně netýká.

Samozřejmě budete potřebovat i spoustu drobností, které vám mohou výrazně usnadnit pobyt v přírodě. Například takový podpalovač vám ušetří spoustu času při rozdělávání ohně, pokud bude třeba rozvinout tábor. Určitě nezapomeňte jídlo a vodu pro průběžné doplnění energie a samozřejmě nůž, bez kterého byste se neměli nikam vydávat. Minimálně tento základ by měl mít s sebou každý a dál už je to pouze na vás a na tom, jak moc velké pohodlí chcete na vaší cestě mít.

Zdroj foto: Krasula / Shutterstock.com

Lov je běh na dlouhou trať, kde nedostanete nic zadarmo. Vše to chce pevné nervy a hlavně spoustu času. Taková zahrada je rovněž ideální místo, kde si můžete vaši trpělivost natrénovat při sledování okolí. Ideálně ptáky nebo drobnou zvěř, která se dnes běžně pohybuje v okolí našich domovů, a to klidně i s využitím termovize.