Maličkost, která ušetří spoustu stresu aneb Proč byste si měli vyfotit troubu, než vyrazíte na dovolenou

Možná vás to nikdy ani nenapadlo, ale mnoho lidí si z bezpečnostních důvodů a pro klid v duši fotografují troubu a sporák předtím, než odjedou na delší dobu z domova. Po celém světě se tato drobná finta ujala a využívá ji mnoho lidí. Dnes se proto podíváme, proč byste neměli zapomínat na fotografování kuchyňského vybavení, než odejdete z domu.

Ušetří vám to spoustu stresu

Co kontrolujete těsně před dovolenou? Pasy, plavky, peníze, vypnout vodu, zavřít okna a vše pořádně zamknout. Kontrola, kontrola a další kontrola. Vyrazit na dovolenou může být velmi stresující, zejména pokud máte malé děti, které neustále něco potřebují a balení věcí je nebaví. Když jste konečně na cestě, stres většinou nezmizí. Přemýšlíte, co jste doma zapomněli a zda jste dům či byt řádně zamkli a vypnuli troubu. Někdy vám to nedá ani spát, protože si nejste jisti, jestli je váš domov v naprostém pořádku a bezpečí.

Udělejte fotku svým telefonem

Jsou lidé, kteří si jsou naprosto jisti, že zavřeli všechna okna a mají vypnutý plyn. Druhý typ lidí je necelý kilometr od domova a už začíná mít strach, jestli dům nehoří, protože nechali zapnutý plyn nebo troubu. Nezáleží na tom, do jaké kategorie patříte. V obou případech máte skvělou možnost, jak plyn zkontrolovat, než odjedete z domova. Díky jednoduchému triku nikdy nebudete muset přemýšlet, jestli je vše v pořádku. Místo obav si budete moci naplno užít dovolenou.

Obyčejná fotka přidá na klidu

Jednoduchý tip. Vyfoťte svůj plynový sporák poté, co vypnete plyn. Totéž platí také pro elektrickou varnou desku, indukční desku a troubu. Jednoduše vezměte foťák nebo chytrý telefon a vyfoťte přístroj. Až na dovolené začnete přemýšlet, jestli jste vypnuli plyn, můžete se jednoduše podívat na fotku a uvidíte, že jsou všechny knoflíky vypnuté, plyn neuniká a elektřina zbytečně neběží. Je to velmi jednoduché, ale přitom to většinu lidí vůbec nenapadne udělat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Vriendin.nl