Málokdo si uvědomuje, jaká rizika představuje sušení prádla uvnitř. Problém je zvlášť závažný v bytech

Věšení prádla v místnosti může být pro naše zdraví nebezpečné. Každý by měl vědět, jak takový zvyk může skončit. Věšení prádla zvyšuje vlhkost a volné spory plísní se tak mohou šířit po celé domácnosti. Plísně se srážejí kolem oken a dveří a také za nábytkem, který přímo sousedí se stěnami. Problém je zvláště závažný v místnostech, které jsou malé a špatně větrané.

Jaká jsou rizika věšení prádla doma?

Plísně a houby způsobují alergická onemocnění, včetně astmatu. Nebezpečné jsou zejména pro malé děti, seniory a ty, kteří trpí kožními problémy nebo mají oslabenou imunitu.

Jak věšet prádlo a předejít plísním?

Jak bychom tedy měli sušit prádlo, když nemáme jinou možnost než doma, abychom předešli plísním? Úroveň vlhkosti nesmí překročit 60 %. K tomu pomohou odvlhčovače vzduchu, které kondenzují vodní páru a ukládají vodu do speciálních nádrží.

Využijte všechny možnosti

Pokud venku neprší a vy máte možnost věšet prádlo venku, například na balkóně nebo zahradě, vždy zvolte raději tuto variantu. Vypranému prádlu nevadí ani mráz. Díky větru bude vaše oblečení rychleji schnout a bude svěže vonět.

Pokud však nemáte jinou možnost než věšet prádlo v místnosti, měli byste dbát na to, aby uspořádání oblečení bylo vzdušné a prostor mezi jednotlivými kusy byl co největší. To povede k volnému proudění vzduchu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicalnewstoday.comBbc.com