Manželský pár zachránil život 70 bezdomovcům v období kruté zimy. Jejich nápad, jak jim pomoci, ale nebyl až tak snadný!

Skuteční dobráci ještě existují. Candace a její manžel se obávali, že Chicago společně s charitativními organizacemi nebudou mít dostatek prostředků na to, aby lidem bez domova poskytly potřebnou pomoc v období, kdy extrémní počasí v Chicagu dosáhlo život ohrožujících teplot. Manželský pár se seznámil s bezdomovci, kteří zůstali v táboře určeném pro tyto lidi a dohodli se se svými přáteli, že budou jezdit po Chicagu a vyzvedávat bezdomovce, přespávající ve stanech nebo v útulcích na pohotovostních pokojích.

Candace s manželem se totiž rozhodli, že budou chránit lidi bez domova tím, že jim pronajmou hotelové pokoje. Potvrdila, že bylo velmi těžké najít hotel, který by bezdomovce přijal. „Nikdo nám nechtěl povolit, abychom je přivedli. Na většině místech musí mít osoba občanský průkaz a kreditní kartu. Ale prosím vás, jsou to bezdomovci!“ Naštěstí našla hotel ve čtvrti Bronzeville, jenž byl jediným, který souhlasil, že bezdomovce přijme za ty nejnižší ceny.

Zdroj: faithpanda.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Podle magazínu, kde byl zveřejněn Candacin příběh, se uvádí, že žena a její přátelé zaplatili za 3 noci a nosili jídlo i oblečení. Poté, co Candace zveřejnila své snažení na svém instagramovém účtu, se k ní připojili další a další lidé. Někteří zaplatili za více hotelových pokojů, také darovali jídlo, oblečení nebo pleny a někteří z nich dokonce zavítali do hotelu, aby pomohli bezdomovcům se usadit.

Jak vypadala krutá zima v Chicagu se můžete podívat na následujícím videu:

Co říkáte na dnešní příběh? Dokázali byste udělat to, co Candace nebo se připojit k její skupině? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com