Drcení lněná semínka – potravina vhodná nejen ke ztrátě hmotnosti, ale také posílení organismu

Len – univerzální rostlina používaná především v průmyslu pro výrobu tkanin a široce využívaná v tradiční medicíně pro léčbu a prevenci mnoha onemocnění – nejčastěji se tato nádherná rostlina používá v boji proti onemocněním kardiovaskulárního systému a trávicího traktu, navíc podporuje imunitní systém. Len se vyskytuje ve formě oleje, semínek nebo drcený. Drcená lněná semínka jsou nejlepší formou, jak len v těle zpracovat.

Samozřejmě, můžete si lněná semínka rovnou zakoupit již nadrcená, ale mnohem bezpečnější a užitečnější je koupit celá semena a doma až rozdrtit. Stačí vám kávovar, mixér, mlýnek na koření nebo dlouho nepoužívaný hmoždíř. Co je důležité si zapamatovat, je doba použitelnosti. Nezapomínejte, že 12 měsíců je maximum, protože omega-3 kyseliny obsažené ve lnu se rychle okysličují pod vlivem teploty v místnosti a stávají se z nich nebezpečné karcinogeny.

Posílení těla

Oslabení organismu může vážně poškodit naše zdraví. Bohužel k tomu sami přispíváme konzumací tuků a smaženého jídla. Mezi hlavní příznaky slábnutí patří nadměrné pocení, apatie, špatný dech a nezdravá barva pleti. Lněná semínka pomáhají čistit střeva – pomáhají při zácpě a onemocnění žlučníku. Zalijte mletá semena rostlinný olejem a nechte týden odležet. Poté si dejte jednu lžíci vždy hodinu před jídlem.

Zdraví žen

Přidejte lžičku drcených semínek k vitamínovým koktejlům. Semena obsahují velké množství fytoestrogenů, které jsou prospěšné především pro zdraví žen, zejména v období menopauzy. Len je vynikajícím antioxidantem a používá se k prevenci rakoviny prsu.

Hubnutí

Len hraje také výraznou roli při hubnutí a regulaci hmotnosti. Obsahují spoustu vlákniny a aktivních kyselin, jež urychlují metabolismus.

Pokud se vám dnešní článek líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com