Martina dostala svým zpěvem, který doprovázela znaková řeč, porotu do kolen. Její výkon ocenili zlatým bzučákem

V posledních castingových kolech talentové soutěže se představila 17letá dívka Martina, která zaujala porotce i publikum svým pěveckým výkonem. Její zpěv byl však nejen krásný, ale i něčím specifický. Své vystoupení doprovázela znakovým jazykem. Proč ale?

Svým výkonem všechny přítomné dojala

Pěvecké vystoupení mladé Martiny se od všech ostatních lišilo něčím, co bylo pro všechny přítomné výjimečné, zvláště pro její rodiče. Ti jsou totiž neslyšící, proto se Martina rozhodla zpěv doprovodit i znakovým jazykem, aby rozuměli, o čem zpívá. To dojalo mnoho lidí v sále.

Chtěla, aby její rodiče mohli vystoupení prožít

Martina se v talentové soutěži představila zpěvem francouzského hitu a během vystoupení „zpívala“ text písně rukama. To vše z důvodu, aby se do jejího výkonu mohli vžít i její neslyšící rodiče, aby mohli být součástí jejího představení a prožít příběh, o kterém zpívá. Jediným dorozumívacím prostředkem neslyšících je používání rukou, mimiky, očí, rtů a pohybů těla, to vše tvoří znakový jazyk.

Vysloužila si postup do semifinále

Nakonec dívku všichni porotci společně s moderátorem ocenili zlatým bzučákem, který soutěžící posouvá rovnou do semifinálových kol. Martina předvedla neuvěřitelný výkon, dotkla se srdcí všech přítomných, což je cílem každého umělce. Jí se to povedlo hned napoprvé.

Úvodní obrázek: AngryBiceps/ Creative Commons/Attribution4.0, Zdroj: Klipland.com