Pes čekal několik dní na návrat páníčka. Neznámá zachránkyně u něj však našla vzkaz, který ji hluboce zarmoutil

Příběh pejska jménem Kája začíná poněkud smutně. To však ale neznamená, že nemůže mít šťastný konec. Když se žena vydala na procházku se svými dvěma psy, procházela kolem opuštěného obydlí, ve kterém se nacházel kotec s křížencem zlatého retrívra a boxera. Byl tam úplně sám, nicméně nic nenasvědčovalo tomu, že by se třeba majitel nemohl vrátit. Ženě však intuice zavelela, aby přistoupila blíže a ujistila se, zdali pes nepotřebuje pomoc. Dobře udělala.

Nejdříve chvíli vyčkávala

Žena se rozhodne pár minut počkat, zdali se náhodou neukáže majitel. Třeba si jen odskočil, kdoví. Ovšem čas plynul a nikdo nepřicházel. „Čím déle jsem se na něj dívala, tím více jsem si uvědomovala, že je tam už nějakou dobu sám. Bezcílně se potuloval, byl dehydratovaný, bylo asi 30 stupňů, a očividně rozrušený. Nemohla jsem tam jen tak stát, musela jsem něco udělat,“ vypráví zachránkyně.

Pes měl u sebe vzkaz

Od této chvíle se pro opuštěného pejska začala situace zlepšovat. Žena vstoupila do jeho blízkosti a když si všimla, že psa okamžitě přemohlo nadšení, věděla, že nebude agresivní. Začal jí projevovat náklonnost a bylo zřejmé, že je po tak dlouhé době rád, že vidí člověka. Když si jej žena mohla prohlédnout blíže, všimla si lístečku na jeho obojku.

Text zněl: „Tento pes není vycvičený! Musel pryč, prosím, zachraňte ho.“ V závorce bylo napsáno „Rex“. Bylo by přirozené si myslet, že se tak jmenuje, ale když se na něj žena snažila zavolat, zvíře nereagovalo. „Tak jsem mu začala říkat Kájo a teď pokaždé, když to jméno vyslovím, vyskočí,“ vysvětluje.

Začátek nebyl jednoduchý

Když si žena Káju přivedla domů, zjistila, že to s ním nebude tak jednoduché. Dokonce ani interakce s jejími dalšími dvěma psy nešla zpočátku tak dobře. Po nějaké době se však Kája všechno naučil a stal se skvělým parťákem na hraní jak pro své zvířecí kamarády, tak pro rodinu. Je přítulný, milý, miluje výlety autem. Někdy za vodítko tahá trochu moc, ale i v tom dělá pokroky. Přesto není možné, aby si žena Káju nechala doma. Bude se o něj však starat do doby, než útulek, na který se obrátila, nenajde pro pejska nového majitele, který by mu poskytl milující domov.

Úvodní obrázek: istolethetv/Creative Commons/Attribution 2.0, Zdroj: Čtenářka Karolína Š.