Matce muselo být přerušeno těhotenství již v 37. týdnu. Důvod šokoval nejen rodiče, ale i lékaře!

Novorozeně z Kolumbie se narodilo s vlastním dvojčetem, rostoucím v jeho břiše. V únoru narozená dívenka je vzácným příkladem „plodu v plodu“. Tento podivný jev byl poprvé zaznamenán v roce 1808. Holčička byla pojmenována Itzamara a dle místních médií musel zdravotnický personál odstranit nevyvinuté dvojče o velikosti 45 mm. Dvojče nemělo srdce ani mozek a ve skutečnosti vážilo pouhých 14 g.

Lékaři si začali uvědomovat v sedmém měsíci těhotenství, že se v břiše nenarozené dcery cosi nachází. Domnívají se, že by se mohlo jednat o první případ plodu, který byl diagnostikován již během těhotenství.

„Nikdy jsem nic takového neviděl ani neslyšel. Opravdu jsem nečekal, že by se něco takového mohlo stát,“ řekl doktor Parra. Zdravotnický personál se rozhodl ukončit těhotenství a vyvolat porod dříve, aby nedovolili nevyvinutému plodu dvojčete dále růst. Rostoucí plod by totiž mohl způsobit trvalé poškození orgánů zdravého dítěte.

Holčička se tak narodila ve 37. týdnu a její zdravotní stav po operaci je v pořádku. Místní média uvádí, že něco takového se může vyskytnout pouze u 1 z každých 200 000 těhotenství. Matka i dítě jsou v dobrém, stabilním stavu a zprávy naznačují, že holčička se z operace dobře zotavuje.

Co říkáte na dnešní bizarní příběh? Pokud se vám zdál zajímavý, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: ladbible.com