Slepá srnka bloudila každé ráno po sousedství a zoufale hledala něco k snědku. Nakonec přispěchal na pomoc nečekaný přítel, který už se nemohl dívat na její trápení

Obyvatelé Illinois si ve svém okolí začali všímat nezvyklého návštěvníka, který pravidelně bloudil po okolí a zoufale hledal něco malého k snědku. Byla to slepá srnka! V ten moment přišel na pomoc 10letý chlapec, který se srnky ujal a začal ji následovat po jejím boku každé ráno. Společně pro zvíře hledali nějaké jídlo.

Soused jednoho dne nelenil a pořídil snímek těchto dvou nových přátel, který se okamžitě stal hitem internetu. Soucit a laskavost malého chlapce tak pohnuly srdci mnoha lidí.

Ačkoli srnce pomáhal každé ráno, okolí se bálo, že její slepota by ji později mohla zavést na místa, která mohou ohrozit její život. Sousedé proto zavolali záchrannou skupinu a požádali o pomoc.

Přesto, že někteří lidé nesouhlasili s chlapcovým chováním, jeho reakce byla velmi dospělá. Několik dní každé ráno doprovázel zvíře, aby se mohlo najíst a tím pádem i přežít. I když se takto zachoval, zvíře nikdy nepojmenoval ani si jej  nesnažil osvojit jako domácího mazlíčka či něco podobného. Nikdy srnku nepřivedl do uzavřených prostor ani nenechával jídlo venku, což by bylo v rozporu se zákonem v tomto státě. Prostě jen chtěl, aby se cítila v bezpečí a ujišťoval se, že je v pořádku.

Záchranná skupina poté odvedla srnku do lesní rezervace, kde jí nehrozí žádné nebezpečí, jako je například doprava. Ačkoliv bylo celé okolí smutné z jejího odchodu, věděli, že je to pro ni to nejlepší.

Mladý chlapec šel všem příkladem a ukázal tu největší pomoc a dávku lásky a úcty ke zvířecímu světu, jaké jen mohl. Do místní přírodní rezervace proto může přijít kdykoli bude chtít a srnku navštívit. Díky jeho dobrému srdci nyní může žít v bezpečném prostředí, kde pravidelně dostane jídlo a řádnou péči.

Co říkáte na dnešní příběh plný laskavosti a soucitu? Všichni bychom si z chlapce měli vzít příklad. Pokud souhlasíte, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: pawpulous.com