Sloni ve svetru? Ne, to není vtip ani žádná forma cirkusu, ale jeden z nejkrásnější lidských činů. Proč indické ženy pletou tyto obrovské sloní obleky?

Změna klimatu způsobuje několik problémů nejen pro nás lidi, ale především pro zvířata. Mnoho z nich se tak stává  ohroženým druhem nebo dokonce vymírají kvůli změnám jejich přirozeného prostředí. Bohužel, většina lidí se domnívá, že s takovou situací nic nezmůže. Ale mýlí se! I malé činy mohou učinit veliký rozdíl.

Sloni indičtí jsou zvláště citliví na změnu klimatu, velmi pomalu se rozmnožují a nezvykle chladné počasí je pro ně nebezpečné. Někteří vesničané v Indii ale objevili nový způsob, jak jim alespoň trochu pomoci – obrovské barevné, pletené svetry! Možná si teď říkáte, co je to za bizarnost, ale svetry skutečně poskytují dostatek izolace, aby sloni zůstali v teple.

Zachránilo se již na 20 slonů. Převážně pocházeli z oblasti cirkusů, nezákonných obchodů či jiných forem vykořisťování, a proto je jejich udržení v teple nanejvýš důležité.

Tito sloni, kteří v minulosti trpěli zanedbáváním a týráním, jsou mnohem náchylnější k extrémním výkyvům teplot. Chladné počasí způsobuje, že trpí artritidou, jsou citlivější ke vzniku pneumonie, jež je může zabít, ale díky bystrým a důmyslným lidem zůstanou během zimy v teple.

Podívejte se na níže uvedené video, kde můžete vidět, jak to slonům v novém oděvu sluší:

Co říkáte na tento krásný čin několika laskavých lidí, jimž není osud zvířat lhostejný? Sdílejte jejich příběh mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: mysticalraven.com