Máte rádi turistiku nebo příjemné procházky přírodou? Tato úchvatná místa světa vám dopřejí obojí

Jste dobrodružní cestovatelé a vychutnáváte si procházky po okolí? Pokud odpověď zní ano, máme pro vás místa, která vás provedou historií, kulturou i přírodou od nejlepších turistických stezek až po jedinečné místní výlety po celém světě.

Údolí Loiry, Francie

V roce 2000 bylo údolí Loiry oficiálně uznáno architektonickým dědictvím UNESCO. Řeka Loira s úchvatnou a nedotčenou okolní přírodou je považována za poslední neposkvrněnou řeku v Evropě a jedná se také o nejdelší řeku ve Francii.

Cesta Afrodity a Adonise, Kypr

Překrásný poloostrov Akamas, nacházející se na severozápadním území Kypru, vděčí za svůj výjimečný charakter nejen působivé přírodní krajině, ale také obrovskému bohatství helénské historie a mytologii staré více než 3000 let.

Margaretin ostrov, Maďarsko

Toto místo nabízí klidné a příjemné útočiště od hektického centra Budapešti s rozsáhlou zelení, rozkvetlými zahradami a spoustou zábavy. Obdivovat zde můžete středověké zříceniny, malou ZOO, zpívající fontánu, vodní věž a park, bazény, divadlo, kino a skvělé kluby.

Útes Bandiagara, Mali

Jinak také „země Dogonů“ má pověst jednoho z nejlepších míst Afriky. Podle místních průvodců mohou ty správné výlety kdekoliv ve stoupajícím úbočí svahu Bandiagara trvat 2 – 10 dní. Útes je vykládaný starými opuštěnými skalními obydlími a dogonskými vesnicemi, jež tvoří úžasný vrchol cesty.

Meteora, Řecko

Meteora byla původně osídlena řeckými ortodoxními mnichy, kteří žili v jeskyních v 11. století. Meteora je považována za pozoruhodné dosažení lidské tvořivosti a při procházce okolím budete obdivovat rozdělení impozantních a zastrašujících útesů a výsledné konstrukce lidské architektury.

Bagan, Barma

Bagan se stal v posledních letech oblíbeným turistický místem především díky své poloze. S více než 3000 náboženskými budovami rozptýlenými po celé oblasti, se považuje za jednu z nejposvátnějších destinací na světě. I přesto, že putování po okolí mohou ztížit nebezpečně vysoké teploty, pagody a chrámy pokryté ornamenty za to rozhodně stojí.

Fitz Roy, Argentina

Pokud se rozhodnete navštívit ledový masiv Fitz Roy v Argentině, určitě si budete muset zabalit to nejteplejší oblečení, které máte. Jedná se o ideální místo pro velmi zkušené horolezce, kteří jsou závislí na adrenalinu a milují pohled zamrznutá jezera a hory pokryté sněhem.

Zlatý chrám Armitsar, Indie

Jedná se o důležité náboženské místo pro Sikhy, jenž představuje symbol bratrství a rovnosti. Všichni jsou vítání bez ohledu na rasu nebo národnost, hledají-li duchovní útěchu či pouze obdivují skvostnou architekturu Sikhů.

zdroj: list25.com