Máte za sebou bujarý večírek a máte pocit, že neexistuje nic, co by vás zbavilo té šílené kocoviny? Máme pro vás potraviny, které vám pomohou během chvilky

Měli jste včera večer bujarý večírek a dnes máte pocit, že vám na hlavu spadla cihla a v žaludku párty z předchozího dne ještě stále pokračuje? Přesto, že v takovou chvíli možná nemáte na jídlo ani pomyšlení, existují potraviny, které vám pomohou na cestě k zotavení. Není to pizza ani hamburger! Vaše tělo se potřebuje zbavit škodlivých látek a ne je ještě přikrmit nezdravým jídlem. Zde je nejlepších deset zdravých potravin na kocovinu.

Marmite

Pomáhá obnovit základní živiny, které jsou vyčerpány po konzumaci alkoholu. Je velkým zdrojem vitamínu B, má vysoký obsah sodíku. V kombinaci s toustem tato pomazánka poskytne také některé sacharidy, které jsou potřeba pro zahnání kocoviny.

Vodní meloun

Pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi, protože má vysoký obsah fruktózy a obsahuje více než 90% vody, což je velmi prospěšné k hydrataci po pití alkoholu. Je dobrým zdrojem živin, včetně vitamínu C, B a hořčíku.

Zázvor

Ideální pro uklidnění žaludku a odstranění pocitů nevolnosti. Nejlépe uděláte, nastrouháte-li si ho do horké vody a smícháte s čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávou. Dokonce i kousání zázvorových sušenek není úplně na škodu.

Banány

Tělo při pití alkoholu ztrácí především draslík a hořčík a banány jsou jich plné. Navíc jsou dobrými antacidy, takže jsou skvělé pro redukci žaludeční kyseliny. Také vám dodají ztracenou energii.

Polévka

Jedna z nejlepších potravin na kocovinu vůbec. Rehydratuje tělo, zvyšuje hladinu sodíku a dodává snadno stravitelné živiny vaším žaludkem.

Ovocná šťáva

Někdy je stav vašeho žaludku skutečně tak vážný, že nedokážete pozřít téměř žádné jídlo. Skvělou alternativou jsou čerstvé ovocné šťávy, které nahradí ztracené vitamíny, zvýší hladinu cukru v krvi a rehydratují tělo. Fruktóza v ovocné šťávě urychlí odstranění alkoholu z krevního oběhu.

Sardinky

Po alkoholu můžete mít někdy chuť na něco slaného. Místo zbytků kebabu u postele zvolte raději sardinky. Ryby bohaté na živiny s toustem jsou perfektním řešením kocoviny. Dodají vašemu tělu sodík, chlorid, draslík, hořčík a vápník. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou dobré pro vaše játra.

Kokosová voda

Jako přírodní nápoj nedráždí žaludek a je plná esenciální elektrolytů, jako je vápník, draslík a hořčík.

Co říkáte na dnešní seznam? Máte ozkoušené některé z těchto potravin? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: realbuzz.com