Mateřský pud je silnější než cokoli jiného na tomto světě. Důkazem je dobrosrdečná kočka, která se láskyplně stará o mláďata odlišného druhu

Ve světě zvířat už jsme viděli ledacos: jak lvice chrání před lvem raněné zvíře, jak se had kamarádí s králíkem, nebo jak se kočka přátelí s myší. Když je ve hře mateřský instinkt, tak i predátorské pudy jdou stranou. Dokazuje to příběh kočky, která se velmi mateřsky postarala o ježky. Je podivné najít kočku v pozici, kdy se rozhodne kojit malé ježečky – vždyť co mají tato  zvířata společného?

Mateřský pud

Mateřský pud je opravdu velice silný a zamává s každou samičkou. Kočka, která porodila svá koťata, měla tento pud velmi dobře vyvinutý. Dokázala se postarat o svá mláďata a také o mláďata malých ježků. Chovala se k nim, jako by to byly její vlastní děti. Mazlila se s nimi, myla je svým jazykem, kojila je. A to všechno navzdory tomu, že se jedná o tolik odlišný zvířecí druh. Co způsobuje, že jsou zvířata schopna postarat se o sebe i mezidruhově?

Stesk po vlastních mláďatech

I když je zákonem přírody, že děti jednoho dne přestanou být na svých rodičích závislé, někdy to přijde dřív, než by si rodiče přáli. A tak to bylo zřejmě i v případě této kočky. Její mláďata již odrostla, ale kočka stále ještě pociťovala potřebu se o někoho starat. To přišlo vhod malým ježkům, kteří měli hlad. Jejich matku srazilo auto. Pokud by byli malí ježečci  ponecháni osudu, neměli by šanci na přežití. Naštěstí se jich ujala osamělá kočka.

Majitelé kočky chtěli mláďata zachránit sami

Když majitelé kočky našli vrh malých ježků, rozhodli se přinést je domů a postarat se o ně. Měli v úmyslu je krmit sami. Netušili, že práci jim značně usnadní jejich kočka. O všech osm mladých ježků se postarala. Navzdory prvotním obavám, že by kočka ježkům mohla ublížit, se stalo něco, co naprosto nikdo nečekal. Tato matka kočka je skutečný hrdina a nebála se starat o svá nová miminka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk