Už žádné týrání zvířat pro zábavu. Německý cirkus přišel s geniální alternativou. Doufejme, že české cirkusy půjdou stejnou cestou

Spousta milovníků zvířat nesouhlasí s působností zoologických zahrad a už vůbec ne s využíváním zvířat v cirkusech. Ovšem tento německý cirkus provedl revoluci, která všem vyrazila dech. Naprosto změnil koncept, na kterých jsou cirkusy založeny. Dny, kdy byla divoká zvířata zavřená v klecích a sloužila jen jako atrakce, jsou pryč.

Radikální změny

Zpravidla byly cirkusy kritizovány více než zoologické zahrady. Nový záměr však ukazuje, že se cirkusy rozhodly svou pověst změnit. Nyní kráčí opačným směrem, řekli bychom dost radikálním. Uchylují se k nejnovějším dostupným technologiím, jak diváky pobavit a zároveň ušetřit nevinná zvířata od zajetí.

Místo zvířat hologramy

To je případ i cirkusu Roncalli v Německu. Na svých představeních umožňuje návštěvníkům užít si pohled na zvířata v plné akci. Až na to, že se v cirkuse žádné skutečné zvíře neobjevuje. Aby se zabránilo týrání zvířat, našli organizátoři skvělé řešení – reálná zvířata nahradili hologramy. Jedná se o první cirkus, který s touto geniální myšlenkou přišel. Animace vytvořené počítačem jsou promítnuty do skutečné velikosti a představeny velkolepým způsobem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Homesluxury.net