Pitbul je pro většinu lidí agresivní plemeno, kterého se bojí. Dojemný příběh o pejskovi, který včas signalizoval nebezpečí, vás přesvědčí o opaku

Pitbul je pes, který na první pohled vzbuzuje respekt. Když zaštěká a vycení zuby, mnozí lidé dostanou velký strach. Pravdou je, že tento pes může být opravdu nebezpečný a stisk jeho zubů může být smrtící. Na druhou stranu má spousta psů přátelskou a milující povahu. V jejich instinktu je brát páníčka jakou součást smečky a chránit ho před nebezpečími, která mu hrozí. Také páníček, který má svého psa rád, se jej snaží ochránit naprosto před vším. Avšak pes je vybaven mnohem lepšími instinkty.

Pes vycítí nebezpečí… i plameny

Pes dokáže odhalit hrozící nebezpečí mnohem dříve, než člověk. Jakmile si pitbul Saša všimnul plamenů ze sousedova domu, začal hlasitě štěkat. Zburcoval tak celý dům a zachránil celou rodinu před peklem. Díky tomu očistil pověst těchto nebezpečných zvířat, kterými pitbulové jsou. Mají pověst nebezpečného psa, někdy dokonce zabijáka. A už vůbec by jej někteří nechtěli vychovávat současně s dětmi. Pitbul ale umí být velmi oddaným a milujícím společníkem.

Saša se stal hrdinou

Pitbul Saša byl vždycky mazlíčkem celé rodiny – i malých dětí, kteří jdou obvykle psům na nervy. Třetího června dokázal svou oddanost rodině tím, že začal tak intenzívně štěkat, že to bylo paničce velice podivné. Začala pátrat, co je důvodem takového virválu. Pes neustále štěkal a skákal po venkovních dveřích. Jakmile se dostal ke dveřím, vrátil se zpět do místnosti a znovu začal štěkat. Když panička otevřela dveře, viděla rychle se šířící plameny.

Záchrana na poslední chvíli

Ale to nebylo vše! Žena měla v pokoji ještě malé, sedmiměsíční miminko. Rozběhla se proto, aby zachránila svou dceru, ale v tom ji pes porazil! Saša jemně kousnul do plenky dítěte a snažil se odnést miminko do bezpečí. A to navzdory tomu, že pes byl jen o jeden měsíc starší, než miminko – měl osm měsíců, takže stále ještě byl sám štěnětem. Nicméně i tak vytušil nebezpečí a nedokázal snést pomyšlení, že by se miminku mohlo něco stát. Díky šílenému štěkotu se rodina včas dostala do bezpečí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ohmymag.co.uk