Matka šla do dětského pokoje zkontrolovat svou spící dcerku. Za dveřmi ji ale čekal nečekaný boj o život! Každý rodič by si na to měl dávat pozor, aby nedošlo k neštěstí!

Jste-li rodiči, jistě víte, co znamená starost a strach o vlastní dítě – hlídáme, aby se neztratily, aby nebyly vystaveny nebezpečí a tvrdě pracujeme na tom, abychom je drželi daleko od nemocí. Ovšem některé věci nejsou zřejmé na první pohled a bohužel mohou znamenat vážná rizika, zasáhneme-li příliš pozdě. To je také důvod, proč Jennifer, matka malé Anastasie, sdílela na sociálních sítích svůj příběh, který má varovat ostatní rodiče před nebezpečím, které si prožila.

Většina lidí si je dobře vědoma, jak je nebezpečné nechat domácího mazlíčka nebo dítě zavřené v horkém autě během vysokých letních teplot. Každý rok slýcháváme o spoustě příběhů o hrdinech, kteří dokáží jednat rychle a oběť uvnitř auta zachránit. Největším rizikem je totiž úpal, který může skončit dokonce i smrtí.

Nejhorší večer života

„Takový byl dnes můj večer, ten nejstrašlivější okamžik. Není nic děsivějšího, než když nejste schopni probudit své dítě. Důvodem byl těžký úpal. Dnešek byl jasným důkazem toho, že není třeba slunce, aby došlo k úpalu. Trvalo nám přes 20 minut, než jsme ji vzbudili. Když přijela sanitka, dorazili i vyšetřovatelé, protože nevěděli, co očekávat.

Obyčejné zdřímnutí se proměnilo v peklo

Anastasie si chtěla jen zdřímnout, neměla jsem vůbec ponětí, jaké horko v její ložnici je, dokud jsem ji nenašla celou propocenou s rudými tvářemi. Sanitka dorazila rychleji, než jsem si vůbec dokázala představit. Změřili jí cukr, který měl hodnotu 1,2 a přitom by měl dosahovat vyššího čísla než 4. Ne, není to má vina, že se něco takového stalo, ale je velice těžké se neobviňovat. Byla to pro mě lekce, díky které jsem se ponaučila a doufejme, že si z toho něco vezmou i ostatní rodiče. Ujistěte se, jaká je teplota ve vaší domácnosti, protože se může jednat o stejné nebezpečí, jaké na vás může čekat v přehřátém autě. Ještě teď se třesu, nedokážu si vůbec představit, co by se stalo, kdybych se na ni nepřišla podívat. Měli jsme Boha na naší straně a jsem vděčná za pomoc záchranářů, kteří přijeli, co nejrychleji.“

Věděli jste, že ložnice mohou být stejně nebezpečné jako přehřátá auta nebo pobyt na sluníčku? Pokud ne, sdílejte tento příběh mezi svými přáteli a rodinou a šiřte tuto důležitou informaci, jak jen můžete. Opatrnosti totiž není nikdy dost.

Zdroj: en.stories.newsner.com