Matteo Bocelli jde vlastní cestou ve stopách slavného otce. Jeho první sólová píseň opravdu stojí za to

Matteo Bocelli je synem slavného italského tenorového zpěváka Andrea Bocelliho. S hudební kariérou, která je již nyní poměrně plodná, jde jednoznačně ve stopách svého otce. Těží nejen ze svého slavného jména, ale také ze své hudby, zejména pak své nejnovější písně Solo.

Sólová hudební dráha

Píseň ‘Solo’ je oficiálně prvním singlem Mattea Bocelliho a pro Capitol Records ji produkoval držitel Grammy Jesse Shaktin. Video bylo natočeno v malebných italských Dolomitech a vystupuje v něm pouze Matteo, který předvádí nádherný výkon. Název písně jistě není náhodný – znamená pro něj sólový vstup do hudebního průmyslu, kdy chce sledovat spíše své vlastní ambice než kroky svého otce.

Ve stopách svého otce

Samotný Andrea Bocelli prý nebyl zrovna nadšený, když mu syn oznámil, že by také chtěl být zpěvákem. Vyjádřil se prý tak, že je velmi těžké děti podpořit ve stejné činnosti, protože dobře zná úskalí své profese i její nejtemnější stránky. Navíc k tomu všemu bude muset přidat potíže spojené s tím, že je synem slavného umělce, což může být snadno dvojsečná zbraň.

Cesta na vrchol

Nakonec jej ale otec nejspíš přeci jen podpořil a jistě mu bude na této nelehké cestě po boku. Možná jej může uchránit zbytečných potíží a pomoci mu dostat se na vrchol snadněji a rychleji. Nicméně i Matteo se jistě bude potýkat s předsudky a mnoho lidí mu bude zazlívat, že chce využívat jen slávy svého otce. Nelze ale popřít, že jeho hlas je skutečně nádherný. Pokud se tedy svět zbaví předsudků, je možné, že z Mattea brzy vyroste talent podobných rozměrů jako jeho otec.

Úvodní obrázek: Andrea Raffin / Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com