Akné u dospělých žen. Studie poukazují na vliv jeho výskytu na duševní zdraví

Každý dospělý člověk ví, co znamená problém s akné. Většina z nás se s ním setkala především během dospívání, ale bohužel spousta dospělých se s ním potýká i v pokročilejším věku. Podle nové studie je akné u dospělých žen běžné. Vědci se podívali na emocionální a mentální důsledky, které se u žen mohou opakovat po vzniku akné.

Důsledky akné u dospělých žen

Naše kosmetická rutina obvykle sestává z toho, co považujeme za nejlepší produkty péče o pleť, ale bez ohledu na to, zda používáte nejlepší derma válečky nebo nejlepší napařovače obličeje, aby byla vaše pleť čistá, i tak se může akné stále objevovat. To zanechá fyzické poškození v podobě jizviček, ale dokonce může způsobovat i narušení vašeho osobního a profesního života. Mezi hlavní dopady duševního zdraví patří sociální úzkost, deprese a v závažných případech i sebevražedné myšlenky. „Je to běžnější, než si myslíme, a může to mít různé dopady na život pacientů,“ řekl hlavní autor studie John Barbieri.

Akné a duševní zdraví

Studie provedená prostřednictvím rozhovoru s 50 ženami ve věku 18 – 40 let zjistila, že většina žen se středně těžkým až těžkým akné se obávala o svůj fyzický vzhled, přičemž spousta z nich řeší problém pomocí drahých make-upů. Naštěstí lze akné léčit i v dospělosti, ale rozhodně ne make-upem. Je dobré používat různé přípravky a krémy na akné, popřípadě užívat léky. Přestože je potřeba ještě spousta výzkumů, již provedené studie poukazují na to, že existuje jasný problém v souvislosti mezi akné a duševním zdravím u dospělých žen.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womanandhome.com