Méně je někdy více. Signály vašich nehtů, že je lakujete příliš často

Co může být v létě krásnější než veselé barvy na nehtech? Je jedno, kolik vám je let, léto je prostě obdobím barev a nejlépe je můžete propagovat na svém oblečení a nehtech. Ovšem pokud patříte mezi ženy, které nosí nalakované nehty pořád, není to úplně dobrý nápad. Zde je několik signálů, že vaše nehty potřebují odpočinek.

Nechoďte příliš dlouho s lakem na nehty

Chodíte někdy i dva týdny se stejným lakem na nehty? Pak neočekávejte, že vaše nehty budou vypadat zdravě. Kromě toho, že lak už nebude vypadat hezky, chemikálie, které jsou obsaženy v mnoha druzích laků a odlakovačů, nejsou pro vaše nehty dobré. Aby byly zdravé a také zdravě vypadaly, musíte je nechat dýchat. Přestože neexistuje přesný časový rámec, nehty k vám začnou vysílat signály, kterými vás prosí, abyste je chvíli nechali odpočinout.

Žluté nehty

Někdy se stane, že se nehty zbarví, obvykle dožluta. Je to váš případ? Pak si své nehty lakujete příliš často. Zbarvení dožluta je často známkou toho, že se nehty stávají slabšími a tenčími.

Bílé skvrny

Často se předpokládá, že bílé skvrny na nehtech naznačují nedostatek vápníku, ale nic nemůže být dále od pravdy. Bílé skvrny značí, že jsou vaše nehty suché a slabé. Nejlepší je zvlhčit je krémem na ruce a na chvíli vynechat lak na nehty.

Roztřepené nehty

Třepí se, když dosáhnou určité délky? Může to být způsobeno nedostatkem vitamínů a minerálů, ale také lakem na nehty. Vyzkoušejte vitamín B2 a biotin. Problémy s roztřepenými nehty by se měl vyřešit.

Měkké nehty

Jakmile nehty zeslábnou, lze je lehce ohnout, což je nejčastější známka toho, že jsou nepřirozeně tenké. V takovou chvíli je rozumné nechat je nějakou chvíli dýchat bez laku na nehty.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl