Měsíc bez alkoholu. Detox, který zlepší váš život v mnoha aspektech

Dobré úmysly a přesvědčení jsou často zesměšňovány jinými lidmi. Ovšem v tomto případě je výsměch předčasný. Rozhodli jste se dát si alkoholový detox a okolí vám nevěří, že to zvládnete? V tomto článku se dozvíte, jaké pozitivní změny se ve vašem těle odehrají, pokud se rozhodnete na jeden měsíc vzdát alkoholu. Pak se budete moci smát vy.

Lepší nálada

Vaše celková pohoda se po měsíci bez alkoholu znatelně zlepší. Budete produktivnější a dokážete se lépe soustředit. Nebudete se cítit tak vystresovaní a budete méně náchylní k nemocem.

Lepší spánek

Kvalita spánku se výrazně zlepší a vy se budete po všech stránkách cítit lépe. Alkohol totiž narušuje klidné spaní a zvyšuje tendenci k chrápání.

Krásnější pokožka

Alkohol narušuje buněčný metabolismus a lymfatický systém. Pokožka se po měsíci bez alkoholu regeneruje – jemné vrásky zmizí a budete vypadat mladší.

Budete štíhlejší

Žádný alkohol jde ruku v ruce se štíhlejší postavou. Je to logické, alkohol je vysoce kalorický a k tomu navíc zpomaluje spalování tuků. Pokud jste se rozhodli sportovat, kilogramy budou klesat rychleji, snížíte-li současně i spotřebu alkoholu. Vaše postava i výkon se výrazně zlepší.

Lepší funkce orgánů

Měsíc bez alkoholu může být skutečným požehnáním pro lidi se zdravotními problémy. Srdce se vrací do svého normálního rytmu, normalizuje se množství tekutin v těle, odtučňují se játra a klesá hladina cholesterolu. Žaludeční výstelka také pocítí úlevu, protože při konzumaci alkoholu se vytváří příliš mnoho žaludeční kyseliny. Hladina kyseliny močové v těle se sníží, což zabrání riziku vzniku dny.

Obrázky: Freepik