Měsíc bez alkoholu. Zdravotní výhody a změny, které můžete na vašem těle pozorovat po 30 denní abstinenci

Ať už si dáte v pátek večer příliš mnoho drinků nebo si uvědomíte, že u sledování Netflixu v klidu dáte jednu láhev vína úplně sami, může být snadné dostat se do pravidelného pitného režimu. Při pohledu na celkový obraz a vaše dlouhodobé zdraví může pití alkoholu zvýšit riziko nemocí a zranění souvisejících s alkoholem. Přestože nemáte problémy s pitím, alkohol se ve vašem životě vyskytuje. Proč si tedy nenastavit jeden měsíc v roce bez alkoholu? Zdá-li se vám to zcela nemožné, možná vás přesvědčí pět následujících důvodů, proč je dobré suchý měsíc alespoň vyzkoušet.

Úbytek na váze

Jedna z nejčastějších výhod rozloučení se s alkoholem. Alkohol má obecně více kalorií na gram než bílkoviny a sacharidy. Takže po pár týdnech bez pití pocítíte, jak vám oblečení lépe sedí, zejména kolem pasu. Jen se ujistěte, když vynecháte alkohol, že jej nenahradíte něčím stejně nebo více kalorickým.

Lepší výkony a rychlejší regenerace

Zvýšená konzumace alkoholu má vliv na sportovní výkony. Jakmile si zajdete do posilovny a po tréninku na pár piv, oddalujete tím regeneraci a rozbíjíte svalová vlákna. Což je přesně opačný efekt, než jaký je po cvičení žádoucí. Pokud si dáte pauzu od alkoholu, začnete pozorovat zlepšení svých kondičních výkonů a budete se rychleji zotavovat.

Kvalitnější spánek

Vzhledem k tomu, že alkohol narušuje spánkový cyklus, pití může ovlivnit kvalitu spánku. Už při probuzení se budete cítit unavení a bez energie. Po pouhém týdnu bez alkoholu můžete zaznamenat zlepšení i v této oblasti, budete se cítit odpočinutí a nabití energií.

Zářivá pokožka

Alkohol dehydratuje pokožku, což způsobuje, že buňky ztrácejí svou vláčnost a pružnost, takže kůže díky značnému výskytu vrásek rychleji stárne. Pokud alkohol nahradíte zvýšeným příjmem čisté vody, zajistíte, že vaše pokožka zůstane hydratovaná a tím jasnější, jemnější a zářivější.

Čistá mysl

Bez alkoholu vám to bude jasněji myslet, budete schopní se lépe soustředit a být v jakékoli činnosti efektivnější.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womenshealth.com