Prevence vypadávání vlasů. Než začnete s drahými vlasovými přípravky a pilulkami, zjistěte, co problém způsobuje

Jsou vaše vlasy řidší, ale kartáč plnější? Každý z nás svým způsobem trpí vypadáváním vlasů, ale nepropadejte panice. Než začnete problém řešit prášky, přečtěte si následující článek. Zachráníme vás před největšími nástrahami boje proti vypadávání vlasů.

Pilulky a vlasové přípravky

Stres, těhotenství, chřipka nebo operace jsou častými příčinami akutního vypadávání vlasů. Tato forma je téměř vždy dočasná. Vlasy se vám vrátí, ale chce to čas. Proto je lepší nejprve odhalit příčinu, než se pustíte do samoléčby pomocí různých pilulek a vlasových přípravků. Nenechte se zlákat jejich zázračnými účinky, neexistuje pro ně žádný vědecký důkaz. Pokud vám příčina náhlého vypadávání vlasů zůstává záhadou, zajděte si k lékaři.

Zapomeňte na dietu

Užívání speciálních doplňků na vlasy není nutné, pokud jíte zdravě a čistě. Vaše vlasy jsou z velké části vyživovány zevnitř. Vitamín C, železo a jód jsou tři důležité vitamíny a minerály, které mohou zabránit vypadávání vlasů. Vitamín C se nachází především v zelí, kiwi a červené paprice. Železo je pro zdravé kadeře nezbytné, udržuje vlasové kořínky pevné. Proto do svého jídelníčku občas zařaďte červené maso a luštěniny. Jód může stimulovat růst vlasů a nachází se v tresce a mořské zelenině. Nezapomínejte ani na vitamín B8, lépe známý jako biotin, je zvláště důležitý pro zdravé vlasy. Je obsažen ve vejcích, játrech, mléce a oříšcích.

Horká sprcha určitě ne

Je chyba myslet si, že časté mytí a horká sprcha jsou pro vaše vlasy dobré. Horkou vodou smyjete přirozenou ochrannou vrstvu pokožky hlavy a vlasy se začnou rychleji rozpadat a vysychat. Proto je lepší mýt si vlasy vlažnou vodou nebo dokonce studenou. Studená voda stimuluje průtok krve. Nebojte se ani masky z olivového oleje. Můžete jej nanést před sprchou nebo po ní, pořádně nakonec opláchněte. Olivový olej je plný antioxidantů, které zvlhčují. Tyto antioxidanty zvýší kvalitu vaši vlasů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gezondnu.nl