Milostné trable odnese i vaše tělo. Zdravotní rizika spojená s problémy s láskou

Pokud řešíte vážné problémy s láskou, nebo snad dokonce rozhod, je to obrovský nápor na lidské tělo. Máte problém vyrovnat se se stávajícím psychickým stavem a hrozí vám mnohé zdravotní problémy. Pokud máte pocit, že se kolem vás všechno rozpadá, že jste v nejhlubší propasti na světě a nevíte, jak se z toho dostat, měli byste se rychle dát dohromady. Zlomené srdce má negativní dopad na vaše tělo.

Hormonální změny

Láska vás zaplaví štěstím a produkuje hormony jako dopamin a oxytocin. Ale když je vaše srdce zlomené, tělo hormony štěstí nahradí kortizolem a epinefrinem. Ty drtivá většina lidí zná pod názvem stresové hormony. Místo štěstí, které jste doteď pociťovali, ucítíte stres a úzkost, což s člověkem dokáže pořádně zacloumat. Je to náhlá a nečekaná změna, se kterou se špatně vyrovnáváme.

Oslabená imunita, obezita

Stresové hormony také oslabují fungování imunitního systému, čímž zvyšují pravděpodobnost vzniku onemocnění. Vaše tělo je snadněji zdevastováno nachlazením, chřipkou a různými infekcemi. Když procházíte obtížnou fází života, hormony ve vašem těle se mění a imunitní systém oslabuje. Chemická rovnováha vašeho těla se rozpadá a v důsledku toho budete toužíte po nezdravých potravinách a tím inklinujete k obezitě.

Kožní problémy

Jak se stresové hormony množí v těle, již existující kožní onemocnění se mohou ještě více zhoršovat. Mezi příklady patří psoriáza nebo akné.

Pocit zmatku

Po konci dlouhodobého vztahu máte tendenci být úplně mimo. Můžete zapomínat, obléct si oblečení naruby atd. Není to jen vaše tělo, je to váš mozek a srdce, co jsou úplně zmatené. Buďte sami se sebou trpěliví, časem se všechno vyléčí.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Filantropikum.com