Miminko se narodilo s jedinečnou barvou vlasů a výrazem starého muže. Chodí se na něj dívat celá nemocnice

Některá miminka se narodí bez vlasů, jiná s tmavou, hustou kšticí, jiná zase s blonďatými vlásky. Na ničem z toho však nezáleží, okamžik příchodu dítěte na svět je nezapomenutelný a často jsou vlasy nebo jejich nedostatek to nejmenší, čím se novopečení rodiče zabývají. Ale tento chlapeček je skutečnou raritou. Zaujmul na první pohled a díky jeho bílým vlasům se na něj chodí dívat celá nemocnice.

Matka příroda překvapila rodiče i lékaře

Na narození chlapečka Bence bude nemocniční personál ještě dlouho vzpomínat. To vše kvůli neobvyklé barvě jeho vlásků. Miminko totiž již od narození mělo sněhově bílé kadeře. Když se Bence narodil v nemocnici v maďarském Szekesfehervaru, personál byl ohromen. Jako mnoho dětí se narodil už s vlásky, což není nic neobvyklého. Co však všechny překvapilo, byla jejich barva. Bence se vyznačoval krásnými, čistě bílými vlasy, které neuvěřitelně zářily. Zestárlo snad dítě předčasně?

Chlapeček je naštěstí zcela zdravý

Bencovi rodiče byli samozřejmě neskutečně šťastní, že je chlapeček zdravý, jeho barva vlasů nesouvisí s nepříznivými účinky stresu nebo s nemocí. Zároveň se nejedná o albína, proto v jeho těle nedochází ke ztrátě melaninu. Existuje šance, že dítě má tzv. částečný albinismus, ke kterému dochází pouze tehdy, když vaše vlasy nebo pokožka změní barvu. V případě novorozeněte jsou pouze vlasy bez pigmentu. I přes svůj výjimečně nízký věk se Bence může pyšnit velkou oblibou, chodí se na něj dívat celá nemocnice.

Děti s bílými vlasy

Děti se sněhově bílými vlasy se na světě rodí odjakživa, ale jde o extrémně vzácný jev. Bílá barva vlasů obvykle spojovaná se staršími lidmi může být známkou znepokojivých zdravotních změn. Kdežto u dítěte může být příznakem genetických onemocnění, nejen albinismu, ale také Waardenburgova syndromu, Louis-Barova syndromu nebo Wernerova syndromu. Příčinou bílých vlasů může být také nedostatek železa nebo vitamínu B12.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk