Zahradník mě naučil tyto zázračně jednoduché metody rozmnožování orchidejí, díky nim si už nemusím pokaždé kupovat nové

Orchideje – jedinečné rostliny, které nevyžadují příliš péče a rostou několikrát ročně po několik měsíců. Proto jsou také velmi populární při volbě pokojových rostlin. K nám přišly z tropických oblastí a zázračně se dokázaly přizpůsobit našim podmínkám. Nevyvíjí se ze zeminy, ale ze zvláštního substrátu, který je třeba jednou ročně měnit za nový. Zalévají se  dvakrát týdně a nemají rády pobyt na přímém slunci. Kvetou v různých barvách, ale tvary květů zůstávají stejné. Tyto drobné rozdíly jsou určeny druhem rostliny.

Rozmnožování orchidejí

Nemusíte pokaždé kupovat novou rostlinu, můžete si ji sami vypěstovat. Na jaře, jakmile se květina rozroste, opatrně oddělte oddenky od substrátu. Ujistěte se, že jsou kořeny čisté a poté je nasekejte nožem. Každý kousek zasaďte do nového substrátu. Během zakořenění orchideje zalévejte a stříkejte denně. Rozmnožování orchidejí u vás doma je jednoduché, ale vyžaduje určité znalosti. První metodou je reprodukce pomocí kořenů, ale existují i jiné.

Například pomocí květních stonků. Nasekejte je a vložte do misky s vodou alespoň do hloubky 5 cm. Do vody vhoďte tabletku aktivního uhlí a poté zasaďte. Aktivní uhlí brání uhnívání.

Zdroj: takprosto.cc

Ve čtení článku pokračujte na další stránce