Míváte po mytí nádobí vyrážku na rukou? Vyrobte si šetrný mycí prostředek bez chemikálií

Věci patřící do skupiny „udělej si sám“ jsou vždy ty nejlepší. Nejen, že můžete mít radost, že jste dokázali vytvořit něco, co funguje, holýma rukama, ale máte výhodu, že víte, co přesně váš výrobek obsahuje. Například taková mýdla, ve spoustě z nich jsou obsaženy chemikálie škodící našemu zdraví a vyvolávající různé zdravotní komplikace. Někdy i ty závažnější! Proto vám dnes přinášíme recept na domácí mycí prostředek na nádobí šetrný pro vaši pokožku a celkové zdraví.

Recept na domácí mycí prostředek na nádobí

Ingredience:

  • 1 a ¾ šálku vody
  • 1 lžíce strouhaného mýdla dle libosti
  • 1 lžíce boraxu
  • 15 – 20 kapek esenciálního oleje dle libosti

Nenechte se zmást boraxem – možná jste už někdy slyšeli, že je pro člověka toxický a karcinogenní, ale je tomu přesně naopak, jak ukázaly výzkumy. Jen je třeba dávat pozor, jsou-li kolem děti nebo domácí zvířata, aby jej nespolkly.

Postup:

Přiveďte vodu k varu a vhoďte do ní nastrouhané mýdlo a borax. Míchejte, dokud se mýdlo nerozpustí. Přidejte kapky esenciálního oleje a poté nechte odležet a chladnout po dobu 6 – 8 hodin. Příležitostně promíchávejte. Po vychladnutí umístěte do nádoby s dávkovačem a můžete začít používat. Věřte, že mytí nádobí bude najednou radost.

Líbí se vám vyrábět si věci do domácnosti sami? Jaké zkušenosti máte vy? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com