Jahodové nohy – jak se vypořádat s nehezkými pupínky a ukázat krásné, sexy nohy

Jahodové nohy, jinak známé jako nohy pokryté malými tmavými hrbolky připomínajícími semínka jahod na pokožce našich nohou. Často je tento problém zaměňován s vyrážkou vzniklou po holení, ale ve skutečnosti se jedná o ucpané póry a vlasové folikuly. Takzvané jahodové nohy mohou být důsledkem suché kůže, akné nebo folikulitidy, což je stav, který se vyskytuje u lidí s tmavším pigmentem. Přes zimu tento jev zřejmě příliš řešit nemusíme, ale s příchodem teplého počasí a s postupným odhazováním kusů oblečení ano. A my vám dnes představíme způsoby, jak se jahodových nohou konečně zbavit.

Jedlá soda

Vytvořte pastu z jedlé sody a teplé vody a naneste ji na nohy. Nechte působit asi 3 – 5 minut a poté opláchněte studenou vodou. Pokud chcete, aby směs byla ještě účinnější, přidejte lžíci mletých ovesných vloček. Používejte každý den, dokud si nevšimnete požadovaných výsledků.

Cukrový peeling

Pro rozšíření ucpaných pórů je třeba použít hnědý cukr s aloe vera nebo kokosovým olejem. Opět vytvořte hustou pastu, do které přidejte pár kapek citrónu nebo oblíbeného esenciálního oleje a masírujte postiženou oblast.

Aspirin

Aspirin snižuje zánět, takže na jahodové nohy, způsobené akné, je tou nejúčinnější metodou. Rozmíchejte dvě tobolky s pár kapkami vody a aplikujte na nohy. Po 2 – 3 minutách opláchněte.

Hydratace

Po použití některých z předchozích metod je také důležité dodat pokožce hydrataci. Zapojte do pravidelné péče o svůj zevnějšek také olejovou masáž. Smíchejte pár lžiček ricinového oleje s aloe vera nebo kokosovým olejem a dopřejte svým nohám alespoň 5minutovou masáž.

Další tipy pro odstranění problému jahodových nohou

Zbavte se tupých žiletek, které mohou být jednou z hlavních příčin pro vznik zarostlých chloupků. Používáte-li houbu na mytí nebo žínku, nezapomeňte ji často měnit, aby se na vaší staré žínce nevyskytovalo příliš mnoho bakterií a mrtvých kožních buněk.

Jak se o své nohy staráte vy? Dejte nám vědět některé své tipy, které tady ještě nezazněly a neváhejte článek sdílet mezi svými kamarádkami, které mají podobné problémy.

Zdroj: womenworking.com