Pětiletý chlapec přepadl přes zídku přímo do gorilí jámy. To, jakým způsobem se zachovala gorila, ohromilo celý svět

Příběh, který zanechal celý svět v šoku, když pětiletý chlapec přepadl přes zeď do gorilí jámy a zůstal v bezvědomí. Hrozivý okamžik, zachycený na videu, ukazuje, jak dítě zůstalo ležet na zemi bez hnutí. K překvapení všech ale přispěchal na pomoc 220kilový gorilí samec jménem Jambo a začal chlapce jemně hladit po zádech a chránit jej před ostatními gorilami. 

Událost se stala 30. srpna 1986, kdy malý Levan se svými rodiči Stephenem a Pauline a třemi sourozenci navštívil ZOO při příležitosti narozenin jeho nejmladšího bratra Lloyda. V ten den ještě nikdo z nich netušil, že jejich rodinný výlet uvidí celý svět.

Když se rodina přiblížila ke gorilám, otec Stephen zvedl jednoho z bratrů Clinta na ramena, aby lépe viděl. V ten moment se Levan rozhodl jeho činu následovat a vylezl na zídku, aniž by si toho kdokoli všiml. Neudržel rovnováhu a uklouzl přímo do gorilí jámy, kde zůstal ležet v bezvědomí. Rodina i dav ostatních lidí zůstali ochromeni. Za několik okamžiků začal Levan opět přicházet k sobě a propukl v pláč. Členové rodiny i okolní lidé na něj začali pokřikovat, aby zůstal v klidu.

Levanův pláč vyděsil Jamba i ostatní gorily, které v panice ustoupily. Záchranáři převezli Levana do nemocnice. “Nikdy předtím k ničemu podobnému nedošlo a nikdy předtím se tento gorilí samec nesetkal s lidskou bytostí ve svém působišti. Všichni si představovali jen to nejhorší, ale to, co se stalo vzápětí, ohromilo celý svět,” popisuje pracovník ZOO. Záběry byly uvedené v dokumentárním filmu oceněném v roce 1992, jenž sledoval život 9 goril, žijících v zajetí. Jambův a Levanův příběh pomohl změnit vnímání goril, na které se nyní díváme jako na chytrý, citlivý zvířecí druh.

Podívejte se na autentické záběry na níže uvedeném videu:

Jak se vám dnešní příběh líbil? Jak byste se v takové situaci zachovali vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com