Mladá Ukrajinka hraje na housle za doprovodu kytary. Prostřednictvím hudby chtějí přinést alespoň trochu radosti do světa otřeseného covidem a válkou

Teprve 13letá houslistka Karolina Protsenko vítá všechny v nákupní zóně na svém akustickém vystoupení s Oscarem Stembridgem, když spolu poprvé vystupují. Oscar má s sebou akustickou kytaru a Karolína své housle. Prostřednictvím hudby chtějí přinést alespoň trochu radosti do světa otřeseného covidem a válkou na Ukrajině.

Profesionální duo

Karolína začíná mluvit o tom, kolik špatných věcí se ve světě děje spojených s covidem a válkou v její vlasti, na Ukrajině. „V našem světě potřebujeme více míru, lásky a naděje,“ dodává. Oscar začne hrát na kytaru, do toho náhle vstoupí Karolina se svými houslemi. Karolina začne při hraní tančit a Oscar zpívat, na mladého chlapce překvapivě silným hlasem.

Píseň o míru a harmonii

Ti dva zvolili píseň „Imagine“ od Johna Lennona, ta byla napsána v roce 1971, ovšem její text a poslání jsou pravdivé i dnes. Povzbuzuje posluchače, aby si představili svět v míru, kde všichni žijí v harmonii. Kolem dvojice se začnou shromažďovat lidé, stojí v úžasu nad krásnou hrou a zpěvem. Nahrávají a doplňují dva hudebníky, kteří sklízejí mohutný potlesk davu.

Dívka má silnou fanouškovskou základnu

Karolině Protsenko je 13 let a vystupuje jako houslistka. Narodila se na Ukrajině do hudební rodiny a její rodiče hrají na kytaru a klavír. Celá rodina se přestěhovala do USA už před lety, když Karolině bylo 6 let. Absolvovala klasický výcvik již v raném věku. Má tři kanály na YouTube, společně s Facebookem a Instagramem. Za pouhé čtyři roky se její fanouškovská základna rozrostla na více než 10 milionů sledujících ve více než 50 zemích.

Úvodní obrázek: Tony Dunn / Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com